kulağa kaçan,kulağan resimleri,kulağa kaçan fotoğrafları

Yaklaşık 900 farklı türü bulunan ve genellikle karanlık alanları kendisine yuva edinen kulağakaçan, 6 bacağa sahip, kıskaçlı bir kuyruğu olan bir böcek türüdür. Beslenme ihtiyaçlarını giderebilmek için insanların yaşam alanlarını ziyaret etmekte olan kulağakaçan böceği, kapı aralıklarında, duvar çatlaklarında, tuvalet ve banyo gibi nemli alanlarda yaşamlarını sürdürmektedir. Yaşam alanlarımıza dahil olan kulağakaçanlar, etrafa yaymış oldukları bakteri ve mikroplarla insan sağlığı üzerinde ciddi boyutlarda problemlerin oluşmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle profesyonel bir ilaçlama işlemi ile ortamdan uzaklaştırılmaları gerekmektedir. Kulağakaçan böceği, kişisel yöntemlerle imha edilebilecek bir canlı olmaması nedeniyle böcek ilaçlama firmalarından destek alınmalı ve böylece sağlıklı işlemlerle imha edilmelidirler. Tez İlaçlama olarak, İstanbul başta olmak üzere Kocaeli ve İzmir’in tüm ilçe ve semtlerinde profesyonel kulağakaçan ilaçlama hizmetleri sağlamaktayız. Yaşam alanlarınızda meydana gelen kulağakaçan problemlerini ortadan kaldırmak için güvenilir ilaçlama hizmetlerimizden 7/24 faydalanabilirsiniz.

Kulağakaçan Böceklerinin Zararları

Kulağakaçan böcekleri, beslenme ve barınma ihtiyacı ile birlikte insanların yaşam alanlarına yerleşebilmektedir. Çoğunlukla geceleri aktif olan bu böcekler, nemli ortamları sevmekte olan ve hem bitki hem de diğer böcek türlerini yiyerek beslenmekte olan canlılardır. Etraftan toplamış oldukları bakterileri, dolaştıkları her alana dağıtabilmektedirler. Bu nedenle insan sağlığı açısından tehlike arz etmektedir.

Kulağakaçan böceğinin yaymış olduğu bakterilerle temas halinde bulunan insanlarda çeşitli alerjik reaksiyonlar ya da alerjik rahatsızlıklar belirebilir. Ayrıca ciddi boyutlarda seyreden hastalıkların oluşmasına da zemin hazırlayabilirler. Bu nedenle kulağakaçan problemi ile karşılaşılması durumunda profesyonel bir böcek ilaçlama firması ile iletişime geçilmeli ve destek alınmalıdır. Böcek ilaçlama firmaları, geliştirmiş oldukları etkili yöntemler ile kısa sürede kontrolü sağlayacak ve yaşam alanlarınızı kulağakaçan probleminden kurtaracaktır.

Kulağakaçan İlaçlama Yöntemleri

Kulağakaçan böceği, yumurtlama sistemi ile üremekte olan ve tek seferde çok sayıda yumurta bırakabilen bir canlı türüdür. Üreme hızının bu denli yüksek olması ve bulundukları alanlarda da nüfus olarak yoğunluk oluşturmaları nedeniyle kişisel yöntemlerle imha edilmeleri imkansızdır. Bu nedenle profesyonel böcek ilaçlama firmalarının geliştirmiş oldukları yöntemler ile imha edilmeleri gerekmektedir.

Tez İlaçlama olarak Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış güvenilir ilaçlarımız ile birlikte etkili yöntemlerimizi uygulayarak, yaşam alanlarınızda meydana gelen kulağakaçan problemlerini kalıcı olarak ortadan kaldırmaktayız. Sıvı ilaçlama yöntemleri, kulağakaçan haşeresinin ortadan kaldırılması için en etkili yöntemlerdir. Genellikle kokulu sıvı ilaçların püskürtme tekniği ile uygulanması sonucu kalıcı çözümlere ulaşılmaktadır. İlaçlamalarımız herhangi bir sağlık probleminin oluşmasına zemin hazırlamamaktadır. Güvenilir böcek ilaçlama hizmetlerimiz ile yaşam alanlarınızı haşerelere karşı dezenfekte etmekteyiz.

Kulağakaçan İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kulağakaçan nerelerde bulunur?

Genellikle nemli ve karanlık ortamları sevmekte olan kulağakaçan böceği, beslenme ihtiyacıyla yerleşmekte olduğu yaşam alanlarımızda duvar çatlaklarında, kapı aralıklarında ya da banyo ve tuvalet gibi nemli alanlarda yaşamlarını sürdürmektedirler.

Kulağakaçan ne ile beslenir?

Kulağakaçan böceği, hem etçil hem de otçul olan bir böcek türüdür. Bitkilerle beslenebildiği gibi diğer böcek türlerini yiyerek de bu ihtiyacını karşılayabilmektedir.

Kulağakaçan böceğinin ilaçlamasında ne tür ilaçlar kullanılır?

Kulağakaçanlar, yumurtlama sistemi ile üremekte olan ve tek seferde çok sayıda yumurta bırakabilen bir canlı türüdür. Bu nedenle kişisel yöntemlerden ziyade, ilaçlama firmalarının teknikleri ile imha edilmeleri gerekmektedir. Böcek ilaçlama firmaları, kulağakaçan ilaçlamalarında genellikle kokulu sıvı ilaçları, püskürtme teknikleri ile uygulamaktadır. Bu şekilde kısa sürede genel kontrol sağlanmakta ve kulağakaçan problemi ortadan kaldırılmaktadır.

Kulağakaçan böceğinin büyüklüğü ne kadar olur?

Genellikle 2,5-3,0 cm boyutlarında olan kulağakaçan böceği, yaşadığı alana göre değişik boyutlarda görülebilmektedir.

Kulağakaçan haşeresi ne kadar çoğalır?

Çiftleşme yolu ile üremekte olan kulağakaçan böceği, tek seferde 30 ile 50 arasında yumurta bırakabilmektedir.

Kulağakaçan böceği ile mücadele nasıl olur?

Kişisel yöntemlerimiz ile imha edemeyecek olduğumuz kulağakaçan böceğinin, bulundukları ortamda yoğun bir nüfusla bulunmaları ve basit ilaçlarla ortadan kaldırılamaması nedeniyle profesyonel böcek ilaçlama firmalarının sağlayacağı desteklerle temizlenmesi gerekmektedir.

Kulağa kaçan böceğinin zararları nelerdir?

Herhangi bir ısırma ya da zehirleme gibi bir durumunun olmamasına karşın, etrafa yaymış olduğu bakterilerle insan sağlığını doğrudan tehdit eden kulağakaçan böceği, çoğunlukla bitki ve meyvelere vermiş olduğu zararlarla bilinir. Bu nedenle bahçe ya da tarla gibi alanları istila etmesi durumunda hasar oldukça yüksek olacaktır.

Kulağa kaçan böceği insanı ısırırmı?

Kulağakaçan böceklerinin herhangi bir ısırma özelliği bulunmamaktadır. Ayrıca insanların kulağına kaçma gibi bir durum da söz konusu değildir. Yaymış olduğu bakteri ve mikroplarla oluşturacağı zararlar dışında insanlara doğrudan bir saldırganlığı bulunmamaktadır.