Kanemici grubunda yer alan ve genellikle hayvanların derilerinde yaşamayı tercih eden pireler, konakçı olarak yerleştikleri canlılar için sağlık açısından büyük bir tehdit unsuru oluşturmaktadır. Pireler, konakçı olarak yerleştikleri canlıların kanlarını emerek yaşamını sürdürmekte ve bu süreçte canlılar arasında çeşitli bakteri ve mikropların taşınmasına neden olmaktadır. Genellikle evcil hayvanlarımız aracılığıyla yaşam alanlarımıza dahil olan pireler, hızlı bir üreme yapısına sahiptir ve kısa sürede oldukça yoğun bir nüfusa ulaşmaktadır. Bulundukları alanı kısa süre içerisinde istila altında bırakmakta olan pirelerle mücadele çok da kolay olmamaktadır. Kişisel yöntemlerimiz, bu problemin ortadan kaldırılması için yeterli olmayacaktır. Bu nedenle pire ilaçlama hizmetlerinden faydalanılması gerekmektedir. Pire ilaçlama işlemleri, alanında uzman ilaçlama ekipleri tarafından uygulanmakta ve kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaşılmaktadır. Bizler de Tez İlaçlama olarak, yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm pire problemlerini etkili ilaçlama yöntemlerimizle ortadan kaldırmaktayız.

 

Pirenin İnsana Verdiği Zararlar

Pireler, yapısal özellikleri nedeniyle oldukça küçük boyutlarda ve sıçrama özelliğine sahip canlılardır. Yerleştikleri canlılar üzerinde üremeye başlayarak, kısa süre içerisinde çok yoğun bir nüfusa sahip olurlar. Kısa süre içerisinde etkili ilaçlama yöntemleri ile müdahale edilmez ise ciddi boyutlarda problemlerin oluşmasına neden olabilir. Çünkü pireler, tek seferde 20 yumurta bırakmakta ve bu yumurtaları yaşam alanlarınızın her bölgesine yerleştirebilmektedir. Evinizde ya da daha farklı bir yaşam alanında istila oluşturan pireler, etrafa yaymış oldukları bakterilerle ve canlılar arasında taşımış oldukları kan yoluyla bulaşan hastalıklar ile insan sağlığı üzerinde ciddi bir tehlike oluşturmaktadır. Sarıhumma, veba, dizanteri, tifüs ve çeşitli alerjik hastalıklar pireler nedeniyle meydana gelmektedir.

 

Güvenilir Pire ilaçlama Firması

 

pire ilaçlama firması

Pire ilaçlama firmaları, geliştirmiş oldukları etkili ilaçlama yöntemleri ile kısa sürede yaşam alanlarınızı pire probleminden kurtarmaktadır. Yaşamakta olduğunuz pire problemlerini ortadan kaldırmak istediğinizde, yardım talebinde bulunduğunuz ilaçlama firmalarının güvenilir olup olmadığından emin olmanız gerekmektedir. İlaçlama izni ve bu alanda faaliyet gösterdiğini belirten sertifikası bulunmaya firmaların sağlamış olduğu hizmetlerden kaçınmalısınız. Aksi takdirde kullanılan ilaçlar sağlığınız üzerinde çok daha farklı boyutlarda problem oluşturmasına neden olabilir. Bu nedenle güvenilir pire ilaçlama firması tarafından sağlanan hizmetlerden faydalanmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Tez İlaçlama olarak, uzman ilaçlama kadromuz ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan ilaçlarımız ile birlikte güvenilir pire ilaçlama hizmetleri sağlamaktayız. Firmamız, geliştirmiş olduğu etkili ilaçlama yöntemleri ile her türlü pire problemini kısa sürede ortadan kaldırmakta ve kalıcı çözümlere ulaşmaktadır. İlaçlama ekiplerimiz, işlem öncesinde ve sonrasında ilaçlama uygulanan alanda neler yapılması ile ilgili vatandaşlara detaylı bilgi aktarımı yaptırmaktadır. Ayrıca her işlem sonucunda ilaçlama belgesi oluşturulmakta ve yapılan hizmetin güvenilirliği bu şekilde ispat edilmektedir. İstanbul başta olmak üzere İzmir ve Kocaeli’nin tüm ilçe ve semtlerinde sağlamakta olduğumuz güvenilir pire ilaçlama hizmetlerimizden 7/24 faydalanabilirsiniz.

 

Pire ilaçlama Yöntemleri

Pire ilaçlama işlemleri, pirelerin zıplama özellikleri, ebatları ve üreme hızlar göz önünde bulundurulduğunda kişisel yöntemlerle gerçekleştirilemeyecek kadar zor görünmektedir. Pireler yaşam alanlarımızda ulaşılması güç olan dar aralıklara yerleştirmiş oldukları yumurtaları ile adeta bir istila etkisi oluşturmaktadır. Bu nedenle özel olarak hazırlanmış olan ilaçlar ve ilaçlama teknikleri ile imha edilmesi gerekmektedir.

Pire ilaçlama firmaları, pirelerin üreme ve gelişme süreçlerini göz önünde bulundurarak belirli aralıklarla düzenli olarak ilaçlama işlemlerini tekrar etmektedir. Bu şekilde gelişme sürecine devam eden bütün yumurtalar da imha edilerek kesin ve kalıcı sonuçlara ulaşılmaktadır. Pireler, genellikle sıvı ilaçlama yöntemleri ile imha edilmekte ve bu ilaçlar buharlama ya da püskürtme teknikleri ile uygulanmaktadır. Buharlama ve püskürtme teknikleri, ilacın ulaşılması güç olan dar aralıklar da dahil olmak üzere geniş alanlarda ilacın etkisini göstermesini sağlamaktadır. Böylelikle çok daha etkili bir şekilde kalıcı sonuçlara ulaşılmakta ve tüm pire problemleri ortadan kaldırılmaktadır. Sıvı ilaçlama yöntemleri, insan sağlığı üzerinde olumsuz etkiler oluşturmayan ve günlük aktivitelerinizi engellemeyen güvenilir bir ilaçlama yöntemidir.

Pireler Nasıl Yayılır?

Pireler, hızlı bir üreme yapısına sahiptirler ve kısa süre içerisinde nüfus olarak oldukça yüksek bir artış göstermektedir. Tek seferde minimum 20 adet yumurta bırakmakta olan pirelerin, bulundukları alana hakimiyet kurmaları oldukça hızlı gerçekleşmektedir. Genellikle evcil hayvanlarımız aracılığıyla yaşam alanlarımıza dahil olan pirelerin, farklı yollarla da bulunduğumuz ortamlara girmesi muhtemeldir. Fakat evcil hayvanlarımız, bu problemin meydana gelmesinde en etkili faktörlerdir. Bu nedenle evcil hayvanlarımızın bakımlarına özen göstermeli, rutin muayenelerini gerçekleştirmeliyiz. Bu şekilde pire probleminin önüne geçmek mümkündür. Çünkü bir adet pire bile yaşam alanlarımızın pire istilasına uğramasına yardımcı olacaktır. Pire problemlerini göz ardı etmemelisiniz.

 

Pire Hangi Hayvanlarda Görülür?

 

kedi-kopek

Pireler, vücut sıcaklığından faydalanabileceği evcil hayvanlarda, kümes hayvanlarında ve büyükbaş hayvanlarda daha sık görülmektedir. Görüldükleri canlılara göre değişik yapı ve özelliklere sahiptirler. Tüm pire cinsleri, kan emerek beslenmekte ve konakçı olarak yerleştikleri canlılar üzerinde sağlık açısından tehlike oluşturmaktadır. Genellikle hayvan vücudunda yaşamalarından dolayı, bu ihtimali taşıyan tüm hayvanların bakımlarının aksatılmaması ve tüm aşılamalarının gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 

Evde Pire Sorunu

Pireler, özellikle havaların ısınmaya başladığı dönemlerden itibaren aktif bir şekilde yaşamlarını sürdürmeye başlamaktadır. Evlerimizde beslemekte olduğumuz kedi ve köpeklerimiz aracılığıyla yaşam alanlarımızda kısa sürede kolaylıkla yayılmaktadırlar. Ev içerisinde yaşamakta olduğumuz bu problemler hem yaşam alanlarımızın hijyeni hem de sağlığımızın korunması açsından tehdit unsuru oluşturmaktadır. Bu nedenle çok fazla zaman kaybetmeden müdahale edilmeli ve pire ilaçlama işlemleri uygulamaya alınmalıdır.

 

PİRE TÜRLERİ

 

pire

 

  • İnsan Piresi: Genellikle insanları konak olarak tercih etmekte olan pire türüdür. İnsan kanı ile beslenerek yaşamını idame ettirmektedir. İnsanların vücut ısısına göre kendilerini ayarlamaktadır. Kan emerek beslenmesi ve insanlar arasında kan yoluyla bulaşabilecek hastalıkları taşıma ihtimali yüzünden oldukça zararlı bir canlı türüdür. Sağlık açısından büyük tehlike oluşturan insan piresi türü, profesyonel ilaçlama hizmetleri aracılığıyla bulunduğu ortamdan temizlenmesi gerekmektedir.
  • Kedi Piresi: Kedilerin vücut ısısına ihtiyaç duyan ve tüyleri arasına yerleşerek kanıyla beslenen kedi piresi, kısa sürede hızla çoğalmakta ve bulunduğu ortamda her türlü alana yayılmaktadır. En sık rastlanılan pire türüdür. Yumurtalarını bulundukları alanda her türlü dar aralığa, halı içerisine, kapı ve pencere pervazlarına yerleştirmektedir. Genellikle kişisel yöntemler bu türün ortadan kaldırılması için yeterli olmamaktadır. Bu nedenle pire ilaçlama hizmetleri, kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaştıran etkili hizmetlerdir.
  • Pamuk Piresi: Pamuk kozası bulunan bitkilerin tomurcuklarını, yeni filizlenmiş yapraklarını kemirerek beslenen pamuk piresi, bitkilerin kurumasına ve çürümesine yol açmaktadır. İlaçlama firmaları, pamuk piresinin ortadan kaldırılması için özel olarak tasarlamış olduğu yöntemler ile işlem uygulamakta ve kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaşmaktadır.

 

PİRELER HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Pireden Nasıl Kurtulurum?

Pire problemleri, kişisel yöntemlerimizle ortadan kaldırılmayacak kadar ciddi bir problemdir. Bu nedenle profesyonel bir destek almak kaçınılmazdır. Pireler, kısa süre içerisinde yoğun bir nüfusa sahip olarak bulundukları alanda hakimiyet kurmaktadırlar. Küçük yapılı ve zıplama özellikleri nedeniyle görülmesi ve yakalanması imkansızdır. Bu nedenle yaşam alanlarınızda meydana gelen pire problemlerinin önüne geçebilmek için pire ilaçlama firmalarının sağlamış olduğu hizmetlerden faydalanmak gerekmektedir ve bu şekilde kalıcı sonuçlara ulaşılacaktır.

Pire İlaçlama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Pire ilaçlama fiyatları, ilaçlama uygulanan alanların genişliği, kullanılan ilaç miktarı göz önünde bulundurularak firmamız tarafından belirlenmektedir. İlaçlama ekiplerimiz, pirelerin üreme süreçlerini göz önünde bulundurarak belirli aralıklarla düzenli olarak ilaçlama işlemini tekrarlamaktadır. Tekrarlanan bu işlemler de yine ilaçlama fiyatlarının belirlenmesinde etkin rol oynamaktadır. Tez İlaçlama olarak sağlamış olduğumuz güvenilir ve ekonomik pire ilaçlama hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz, sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Pire Isırığı Nasıl Olur?

İnsanlara ve hayvanlara hastalık bulaşmasına yol açan pire ısırığı, ölümlere dahi neden olabilmektedir. Pireyi yok edebilmek için kaliteli pire ilacı kullanmak zorunlu olduğu gibi, pireyi dolaylı şekilde yok etmek ya da ilaçlama yapmaksızın alandan uzaklaştırmak mümkün değildir. Bu nedenle pire ısırığının yaratabileceği sorunların önüne geçmek için pire ilaçlama yaptırmak gereklidir.

Hangi Pire İlaçlama Firmalarından Hizmet Alınmalıdır?

Pire ilaçlama şirketleri, parazitler ile mücadele konusunda her zaman başarı sağlayamamaktadır. Kaliteli pire ilacı kullanmayan firmalar, pireleri yok edemediği gibi insan sağlığını da tehdit edecektir.

Pire Nasıl Bir Hayvandır?

Pire zıplayarak hareket sağlayan ufak yapılı bir canlıdır. Çok sayıda türe sahip olan pireler, her mevsimde görülen canlılardır. Özellikle sıcak havalarda çokça pire ile karşılaşmak mümkündür. Pire, haşereler arasında parazit grubunda yer almaktadır. Fiziksel olarak uçabilir gibi görünse de aslında eklem bacakları yüzünden zıplayabilen, sıçrayabilen bir haşere türüdür. Pireler, haşere türleri arasında en hızlı çoğalan böcek türlerindendir.

Pirenin Boyu Ne Kadardır?

Pirenin boyu ve büyüklüğü yaşama alanlarına bağlı olarak değişir.1-2 mm’den 10 mm’e kadar olan pire türü bulunmaktadır. Pireler henüz yumurta evresindeyken, profesyonel bir ilaçlama şirketi tarafından kontrol altına alınmalıdır. Yünlü, kumaşlı ürünler, halı, battaniye gibi ürünleri kullanarak yaşamlarını sürdüren pireler, sıcak ortamlarda insan ve hayvan kanı emerek gelişimlerini üst seviyelerde tamamlayabilmektedirler. Pire ile mücadele etmek bireysel olarak neredeyse imkansızdır.

Pire Ne İle Beslenir?

Pire insan ve hayvan derisi üzerinde yapışarak kan emen canlıdır. Besin ihtiyacını kan ile gideren pire çeşitli türlere sahiptir. Yalnız bitki piresi bitkilerin yaprakları ile beslenmektedir. Çünkü oldukça iştahlı bir haşere türüdür. Pire besin kaynağı olarak insan ve hayvanları seçer. Sabırlı bir mikroorganizmadır. Gündüzleri aktif olmazlar. Geceleri ise insanların ve hayvanların uyumalarını beklerler. İnsanların doğrudan vücudundan kan emen pireler, belli bir süre sonra insan bedenini terk edebilmektedir. Ancak bu durum hayvanlarda farklılık göstermektedir. Pireler, hayvanlara bulaştığı zaman, hayvan tüyleri içinde yuva edinerek gecesini ve gündüzünü burada geçirir.

Pire İnsana Hastalık Bulaştırır Mı?

Pire hasta canlıdan aldığı mikrop ve virüsleri bir diğer canlıya kan yolu ile taşıyan canlıdır. Pire türlerinden insanlara veba, humma, sıtma, verem, tifüs, dizanteri gibi önemli hastalıklar geçmektedir. Pireler güçlü bir iğneye sahiptirler. Bu iğnenin yanı sıra güçlü bir ağız yapıları vardır. Şırınga işlevini gören iğne derinin alt kısımlarına kadar sokularak kana ulaşır. Pirelerin şırıngasından bulaşan salyanın kana karışması ile vücutta kabarma, kızarıklık ve ciddi kaşıntılar meydana gelmektedir. Böyle durumlarda hemen en yakın sağlık kuruluşuna gidilerek tedavi olunması gerekmektedir. Pireler, alerjik reaksiyonlara, cilt hastalıklarına ve gıda zehirlenmelerine neden olurlar. Bu oran bir yetişkine nazaran, bebek ve yaşlılarda farklı reaksiyonlara sebep olmaktadır. Pire ısırığı ortalama 2 hafta içinde geçmektedir.

Pire İlaçlaması İçin Hangi İlaçlar Kullanılır?

Pire ilaçlama yöntemlerinde sıvı ve kokulu ilaçlama teknikleri kullanılmalıdır. Pire ilaçlama yöntemi oldukça önemlidir. Çünkü ilaçlama yapılmadan önce ortamda var olan pirenin türü tespit edilerek en çok etki sağlayacak ilaçlar seçilmelidir. Tez ilaçlama pire ilaçlama servisi ile açık ve kapalı tüm alanlara ulaşmaktadır. Pire ilaçlamasının etkisini göstermesi için buharlama yöntemi de tercih edilmektedir. Buharlama yönteminde buhar olarak ilacın her alana eşit olarak dağılması önemli bir noktadır. Pireler ile ilgili ilaçlama yöntemleri arasında, ilaçlama uygulamalarının yapılmasının hemen ardından 1 hafta gibi kısa bir sürede ilaçlama işlemlerinin tekrar uygulanması durumudur. Çünkü aktif olan pirelerin yok olmasından sonra, yumurtalarında yok edilmesi gerekmektedir.

Pire Evlerimize Nereden Gelir?

Pireler evlerimize kedi, köpek ve evimize gelen misafirlerden gelebilir. Kalabalık olan mekânlarda pire olması ihtimali büyüktür. Aldığımız eşyalar içerisinde de pire olması ihtimali çoktur. Pireler, evde gerekli önlemler alınmadığında her köşeden içeri girebilirler. Çatlak duvarlar, kırık pencere ve camlar, kapı altındaki boşluklar, dışarıda havalandırılan yünlü kumaşlar, halılar, park ve sokaklarda gezdirilen hayvanlardan kısaca her yerden evlerimize kadar girebilmektedirler. Pireler halı ve yorganların içinde yuvalandıktan sonra, ev ilaçlamalarından hemen sonra, yorgan, yastık ve nevresimlerin yıkanması ve dezenfekte edilmesi gerekmektedir.

Pire Ne Renktir?

Pire yaşadığı orta bağlı olarak değişik renkte olabilir. Pire siyah, kahverengi, kızıl, sarımtırak ve daha farklı renklerde görülebilir. Dünya üzerinde binlerce türü bulunan pirelerin renginden ziyade insan ve hayvanlara verdiği zararlar önemlidir. Yaşam alanlarında ilk kez pire ile karşılaşan insanlar için pirelerin 2 ila 10 mm arasında boyutunun olduğunu, uçmadığını ve sıçradığını, renklerinin ise dünya ortalaması üzerinde aşağı yukarı siyah, kahverengi, kızıl ve sarımtırak olduğunu bilmeleri, ilaçlama yaptırmak için gerekli bilgilerdir. Evinizdeki pire ve pire çeşitlerinin hangileri olduğunu öğrenmek ve bu konuda yardım talep etmek istiyorsanız, ilaçlama şirketimizi 7/24 arayarak bu konuda destek alabilirsiniz. Aynı zamanda ilaçlama şirketimizin ekonomik fiyatlarından da yararlanabilirsiniz.

Pireler En Çok Nerede Bulunur?

Pire en çok hayvanların yaşam sürdüğü barınak, ahır ve kümes gibi alanlarda görülmektedir. Sıcak ortama sahip alanlarda hızla üreyen pireler günden güne çoğalmaktadır. Pirelerin en çok nerede bulunduğuna ilişkin özellikle ev ortamlarında bu soru en çok merak edilen sorular arasındadır. Pire için yorgan yakmak deyiminden yola çıkacak olursak, pirelerin yaşam alanlarımızda, yorgan, yastık, halı, kilim, keçe gibi yünlü, kumaşlar arasında gizlendiklerini, tüylü koltuklar, ve hayvan tüyleri, pirelerin yaşam sürdükleri alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bazı durumlarda battaniyeler, uzun tüylü pelüş oyuncaklar da da pirelere rastlamak mümkündür. Pireler şartlar ne olursa olsun, yaşadıkları alanlarda gündüzleri kendilerini açığa vurmazlar. Geceleri aktif olan pireler için en sıkı yöntem ilaçlama yapmaktır.

Pire İnsanlara Hangi Hastalıkları Bulaştırır?

Pireler, kan emdiği canlılar arasında bu yolla bulaşabilecek çeşitli hastalığın oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Bu hastalıklar veba, sarıhumma, tifüs, dizanteri ve çeşitli alerjik rahatsızlıklardır. Erken teşhis ve tedavi edilmediği müddetçe insan sağlığı ve hatta hayatı üzerinde ciddi tehdit unsuru oluşturmaya devam edecektir. Bu nedenle yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm pire problemlerini çok fazla zaman kaybetmeden profesyonel pire ilaçlama hizmetlerinden alacağınız destekle ortadan kaldırmanız gerekmektedir.

Pire Ne Kadar Yaşar?

Piren kan emdiği sürece yumurtlamaya ve çoğalmaya devam eder. Ortalama 1,5 – 2 yıl kadar yaşar. Pire gördüğünüzde hemen bizleri arayın, sizleri Tez İlaçlama olarak bu sorundan kurtaralım. Çünkü pirelerin 1 hafta gibi kısa bir zamanda yumurta bırakmaları ve yine 1 hafta içinde ergin olma durumları nedenini düşündüğümüzde 2 yıl boyunca yaşayan her dişinin günde 20 yumurta bırakması durumunda yaşama alanlarımızın pire türlerinden kurtulmasının imkanı olmayacaktır. Pirelerden kurtulmanın en iyi yolu Tez ilaçlama şirketimiz ile irtibata geçerek yardım ve destek talebinde bulunmanızdır. En etkili ve en modern cihazlarla yaşam alanlarınızı pirelerden arındırarak, tertemiz bir yaşam alanına kavuşmanıza olanak tanıyoruz.

Pire Bir Günde Ne Kadar Çoğalır?

Dişi pireler kan emdikten sonra üreme evresine girmektedir. Bir pire günde 20 adet yumurta bırakmaktadır. Bu matematiğin herkesi korkuttuğu aşikardır. Öyle ise her gün hızlı bir şekilde çoğalan pireler için atılması gereken adımın ilaçlama yapmak olduğu unutulmamalıdır. İlaçlama için bireysel olarak, eczane ve online servislerden sağlayacağınız ilaçların ne kadar dozda kullanılacağını bilmediğiniz için kesinlikle bu konuda profesyonel bir ilaçlama şirketi ile çalışmanız gerekecektir.