Kanemici grubunda yer alan ve genellikle hayvanların derilerinde yaşamayı tercih eden pireler, konakçı olarak yerleştikleri canlılar için sağlık açısından büyük bir tehdit unsuru oluşturmaktadır. Pireler, konakçı olarak yerleştikleri canlıların kanlarını emerek yaşamını sürdürmekte ve bu süreçte canlılar arasında çeşitli bakteri ve mikropların taşınmasına neden olmaktadır. Genellikle evcil hayvanlarımız aracılığıyla yaşam alanlarımıza dahil olan pireler, hızlı bir üreme yapısına sahiptir ve kısa sürede oldukça yoğun bir nüfusa ulaşmaktadır. Bulundukları alanı kısa süre içerisinde istila altında bırakmakta olan pirelerle mücadele çok da kolay olmamaktadır. Kişisel yöntemlerimiz, bu problemin ortadan kaldırılması için yeterli olmayacaktır. Bu nedenle pire ilaçlama hizmetlerinden faydalanılması gerekmektedir. Pire ilaçlama işlemleri, alanında uzman ilaçlama ekipleri tarafından uygulanmakta ve kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaşılmaktadır. Bizler de Tez İlaçlama olarak, yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm pire problemlerini etkili ilaçlama yöntemlerimizle ortadan kaldırmaktayız.

 

Pirenin İnsana Verdiği Zararlar

Pireler, yapısal özellikleri nedeniyle oldukça küçük boyutlarda ve sıçrama özelliğine sahip canlılardır. Yerleştikleri canlılar üzerinde üremeye başlayarak, kısa süre içerisinde çok yoğun bir nüfusa sahip olurlar. Kısa süre içerisinde etkili ilaçlama yöntemleri ile müdahale edilmez ise ciddi boyutlarda problemlerin oluşmasına neden olabilir. Çünkü pireler, tek seferde 20 yumurta bırakmakta ve bu yumurtaları yaşam alanlarınızın her bölgesine yerleştirebilmektedir. Evinizde ya da daha farklı bir yaşam alanında istila oluşturan pireler, etrafa yaymış oldukları bakterilerle ve canlılar arasında taşımış oldukları kan yoluyla bulaşan hastalıklar ile insan sağlığı üzerinde ciddi bir tehlike oluşturmaktadır. Sarıhumma, veba, dizanteri, tifüs ve çeşitli alerjik hastalıklar pireler nedeniyle meydana gelmektedir.

 

Güvenilir Pire ilaçlama Firması

 

pire ilaçlama firması

Pire ilaçlama firmaları, geliştirmiş oldukları etkili ilaçlama yöntemleri ile kısa sürede yaşam alanlarınızı pire probleminden kurtarmaktadır. Yaşamakta olduğunuz pire problemlerini ortadan kaldırmak istediğinizde, yardım talebinde bulunduğunuz ilaçlama firmalarının güvenilir olup olmadığından emin olmanız gerekmektedir. İlaçlama izni ve bu alanda faaliyet gösterdiğini belirten sertifikası bulunmaya firmaların sağlamış olduğu hizmetlerden kaçınmalısınız. Aksi takdirde kullanılan ilaçlar sağlığınız üzerinde çok daha farklı boyutlarda problem oluşturmasına neden olabilir. Bu nedenle güvenilir pire ilaçlama firması tarafından sağlanan hizmetlerden faydalanmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Tez İlaçlama olarak, uzman ilaçlama kadromuz ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan ilaçlarımız ile birlikte güvenilir pire ilaçlama hizmetleri sağlamaktayız. Firmamız, geliştirmiş olduğu etkili ilaçlama yöntemleri ile her türlü pire problemini kısa sürede ortadan kaldırmakta ve kalıcı çözümlere ulaşmaktadır. İlaçlama ekiplerimiz, işlem öncesinde ve sonrasında ilaçlama uygulanan alanda neler yapılması ile ilgili vatandaşlara detaylı bilgi aktarımı yaptırmaktadır. Ayrıca her işlem sonucunda ilaçlama belgesi oluşturulmakta ve yapılan hizmetin güvenilirliği bu şekilde ispat edilmektedir. İstanbul başta olmak üzere İzmir ve Kocaeli’nin tüm ilçe ve semtlerinde sağlamakta olduğumuz güvenilir pire ilaçlama hizmetlerimizden 7/24 faydalanabilirsiniz.

 

Pire ilaçlama Yöntemleri

Pire ilaçlama işlemleri, pirelerin zıplama özellikleri, ebatları ve üreme hızlar göz önünde bulundurulduğunda kişisel yöntemlerle gerçekleştirilemeyecek kadar zor görünmektedir. Pireler yaşam alanlarımızda ulaşılması güç olan dar aralıklara yerleştirmiş oldukları yumurtaları ile adeta bir istila etkisi oluşturmaktadır. Bu nedenle özel olarak hazırlanmış olan ilaçlar ve ilaçlama teknikleri ile imha edilmesi gerekmektedir.

Pire ilaçlama firmaları, pirelerin üreme ve gelişme süreçlerini göz önünde bulundurarak belirli aralıklarla düzenli olarak ilaçlama işlemlerini tekrar etmektedir. Bu şekilde gelişme sürecine devam eden bütün yumurtalar da imha edilerek kesin ve kalıcı sonuçlara ulaşılmaktadır. Pireler, genellikle sıvı ilaçlama yöntemleri ile imha edilmekte ve bu ilaçlar buharlama ya da püskürtme teknikleri ile uygulanmaktadır. Buharlama ve püskürtme teknikleri, ilacın ulaşılması güç olan dar aralıklar da dahil olmak üzere geniş alanlarda ilacın etkisini göstermesini sağlamaktadır. Böylelikle çok daha etkili bir şekilde kalıcı sonuçlara ulaşılmakta ve tüm pire problemleri ortadan kaldırılmaktadır. Sıvı ilaçlama yöntemleri, insan sağlığı üzerinde olumsuz etkiler oluşturmayan ve günlük aktivitelerinizi engellemeyen güvenilir bir ilaçlama yöntemidir. Ulaşımı zor olan dar aralıkları dahi etkisi altına alarak, çözümü en zor haşere problemini bile kalıcı olarak ortadan kaldırmaktadır.

Pireler Nasıl Yayılır?

Pireler, hızlı bir üreme yapısına sahiptirler ve kısa süre içerisinde nüfus olarak oldukça yüksek bir artış göstermektedir. Tek seferde minimum 20 adet yumurta bırakmakta olan pirelerin, bulundukları alana hakimiyet kurmaları oldukça hızlı gerçekleşmektedir. Genellikle evcil hayvanlarımız aracılığıyla yaşam alanlarımıza dahil olan pirelerin, farklı yollarla da bulunduğumuz ortamlara girmesi muhtemeldir. Fakat evcil hayvanlarımız, bu problemin meydana gelmesinde en etkili faktörlerdir. Bu nedenle evcil hayvanlarımızın bakımlarına özen göstermeli, rutin muayenelerini gerçekleştirmeliyiz. Bu şekilde pire probleminin önüne geçmek mümkündür. Çünkü bir adet pire bile yaşam alanlarımızın pire istilasına uğramasına yardımcı olacaktır. Pire problemlerini göz ardı etmemeli, güvenilir pire ilaçlama firmalarının sağlayacak olduğu hizmetlerden faydalanarak, tüm problemlere son vermelisiniz.

 

Pire Hangi Hayvanlarda Görülür?

 

kedi-kopek

Pireler, vücut sıcaklığından faydalanabileceği evcil hayvanlarda, kümes hayvanlarında ve büyükbaş hayvanlarda daha sık görülmektedir. Görüldükleri canlılara göre değişik yapı ve özelliklere sahiptirler. Tüm pire cinsleri, kan emerek beslenmekte ve konakçı olarak yerleştikleri canlılar üzerinde sağlık açısından tehlike oluşturmaktadır. Genellikle hayvan vücudunda yaşamalarından dolayı, bu ihtimali taşıyan tüm hayvanların bakımlarının aksatılmaması ve tüm aşılamalarının gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 

Evde Pire Sorunu

Pireler, özellikle havaların ısınmaya başladığı dönemlerden itibaren aktif bir şekilde yaşamlarını sürdürmeye başlamaktadır. Evlerimizde beslemekte olduğumuz kedi ve köpeklerimiz aracılığıyla yaşam alanlarımızda kısa sürede kolaylıkla yayılmaktadırlar. Üreme yapıları oldukça hızlı olan bu canlılar, yumurtlama sistemi ile üremekte ve tek seferde çok sayıda yumurta bırakabilmektedir.

Her gün yeni bir üreme sürecinden geçen pireler, çok fazla zaman geçmeden bulundukları alanlarda istila durumu oluşturmaktadır. Pireler, yumurtalarının zarar görmemesi için onları ulaşılması zor olan dar aralıklara, kapı ve pencere pervazlarına, halı içlerine saklamaktadır. Bu yumurtalar 14 günlük bir olgunlaşma sürecinden geçmekte ve daha sonra aktif hayata dahil olmaktadır. Yumurta sürecinde pirelerin dışkılarıyla beslenmekte, olgunlaşma sürecinden sonra canlıların kanlarını emmeye başlamaktadır.

Evde pire sorunu, hızlı üreme yapıları ve ufak ebatlı ve zıplama özelliğine sahip olmaları nedeniyle kişisel müdahalelerle ne yazık ki ortadan kalkmamaktadır. Ev içerisinde yaşamakta olduğumuz bu problemler hem yaşam alanlarımızın hijyeni hem de sağlığımızın korunması açsından tehdit unsuru oluşturmaktadır. Bu nedenle çok fazla zaman kaybetmeden müdahale edilmeli ve pire ilaçlama işlemleri uygulamaya alınmalıdır. Pire ilaçlamaları, profesyonel pire ilaçlama firmaları tarafından geliştirilmiş olan etkili ilaçlama teknikleri ile sağlanmalıdır. Alanında uzman ekipleri ve modern cihazları ile birlikte Tez İlaçlama firması, evlerinizdeki pire sorunlarını kısa sürede ortadan kaldırmakta olan profesyonel bir firmadır. Sıvı ilaçlama yöntemlerimiz, yaşadığınız pire problemlerinin kesin çözümü için oldukça etkilidir. Sağlamış olduğumuz hizmetler sayesinde evde pire sorunu yaşamayacaksınız. Firmamızın güvenilir hizmetlerinden dilediğiniz gün ve saat içerisinde faydalanabilir, evde pire sorunlarına son verebilirsiniz.

 

PİRE TÜRLERİ

 

pire

Pireler, büyük problemlerin oluşmasına ve sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olan asalak türlerinden biridir. Yaşadıkları alanlara göre çeşitlilik göstermektedir. Çok sayıda türü bulunan pirelerin, sıklıkla görülmekte olan bazı türleri mevcuttur. Bu türler yaygın olarak, insan ve hayvan sağlığı açısından tehlike arz etmekte olan tehlikeli canlılardır. İnsan ve hayvan dışında bitkilere zarar veren türlerinden bahsetmek de mümkündür.

 • İnsan Piresi: Genellikle insanları konak olarak tercih etmekte olan pire türüdür. İnsan kanı ile beslenerek yaşamını idame ettirmektedir. İnsanların vücut ısısına göre kendilerini ayarlamaktadır. Kan emerek beslenmesi ve insanlar arasında kan yoluyla bulaşabilecek hastalıkları taşıma ihtimali yüzünden oldukça zararlı bir canlı türüdür. Sağlık açısından büyük tehlike oluşturan insan piresi türü, profesyonel ilaçlama hizmetleri aracılığıyla bulunduğu ortamdan temizlenmesi gerekmektedir.
 • Kedi Piresi: Kedilerin vücut ısısına ihtiyaç duyan ve tüyleri arasına yerleşerek kanıyla beslenen kedi piresi, kısa sürede hızla çoğalmakta ve bulunduğu ortamda her türlü alana yayılmaktadır. En sık rastlanılan pire türüdür. Yumurtalarını bulundukları alanda her türlü dar aralığa, halı içerisine, kapı ve pencere pervazlarına yerleştirmektedir. Genellikle kişisel yöntemler bu türün ortadan kaldırılması için yeterli olmamaktadır. Bu nedenle pire ilaçlama hizmetleri, kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaştıran etkili hizmetlerdir.
 • Pamuk Piresi: Pamuk kozası bulunan bitkilerin tomurcuklarını, yeni filizlenmiş yapraklarını kemirerek beslenen pamuk piresi, bitkilerin kurumasına ve çürümesine yol açmaktadır. İlaçlama firmaları, pamuk piresinin ortadan kaldırılması için özel olarak tasarlamış olduğu yöntemler ile işlem uygulamakta ve kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaşmaktadır.

Pireler ufak haşerelerdir. Kan emici olmaları vücutlarda oluşabilecek ısırıklara, kalıcı yararlara, alerjik reaksiyonlara sebep olmanın yanında, bulaştırılan virüsler de ciddi hastalıklara sebep olmaktadır. Bu sebeple bu haşerelere karşı müdahale edilmesi ve kısa sürede pirelerin yok edilmesi gerekmektedir. Pire ilaçlama sayesinde mümkün olan bu durum için haşere ilaçlama şirketleri ile görüşülebilir.

Pirelerin farklı türleri mevcuttur. İnsan piresi, kedi piresi, köpek piresi, kuş piresi, toz piresi gibi. Bunlar bulundukları konakçılarından kan emerek beslenirler. Bu yüzden konakçılarına ciddi zararlar verirler. Pire ısırığı sonrasında aşırı kaşıntılar hissedilir. İstem dışı kaşınan yerler kızarır, kabarır ve yara olabilir. Çocukların vücutlarında bu belirtiler daha ciddi kalıntılarla görülmektedir. Çünkü en fazla hassas ciltlere sahip kişiler çocuk ve bebeklerdir. Pireden kurtulmak, bu haşere zararlarını önlemek ancak profesyonel pire ilaçlama şirketleri ile görüşülerek mümkün olmaktadır.

Pireler sağlıksız hayvanlarda, pis ortamlarda olmayı tercih ettiklerinden dolayı, buralardan aldıkları tifüs, tifo, verem, sıtma gibi hastalık virüslerini kolayca kişilere bulaştırabilirler. Pire tehlikeleri basit olarak düşünülerek göz ardı edilecek türden değildirler. Zira insan sağlığı her şeyden önemlidir. Pireden kurtulmak için alınan pire ilaçlama hizmetinde dahi bunun bilincinde olarak hareket edilmeli ve muhakkak kaliteli ilaçlar kullanılarak ilaçlama uygulatan haşere ilaçlama şirketleri tarafından uygulama yaptırılmalıdır.

Pire bulunduğu yerden başka bir tarafa kolayca sıçrayabilecek vücut yapısına sahip olan bir parazittir. Bu yüzden herhangi biri üzerinde görülmesi ya da bir evcil hayvanda bulunması, kısa sürede her yere yayılma ihtimali olması anlamına gelmektedir. Pire zararları karşısında bilinçsizce hareket edilmemesi için kesinlikle pire hakkında ve pire ile mücadele hakkında pire ilaçlama şirketleri tarafından detaylı bilgi alınmalıdır. Tez ilaçlama olarak bu konularda sizlere yıllardır en güvenilir hizmetlerle yardımcı olmaya devam etmekteyiz.

Pireler ufak yapılara sahip, kan emerek beslenen, hızlı şekilde çoğalabilen haşerelerdir. Diğer çoğu haşerenin olduğu gibi tehlikelidirler. Bu nedenle pirelerden kurtulmak için vakit kaybedilmemeli acil şekilde pire ilaçlama firmaları tarafından yardım alınmalıdır. Gözle görülemeyecek yapıda olmaları nedeniyle yok edilmeleri oldukça zordur. Ancak bazı pire belirtileri yolu ile fark edilir ve ardından müdahale edilirler. Müdahaleler asla bireysel olmamalıdır. Bu sadece zaman kaybı yaşatacaktır.

Pire belirtileri ile karşı karşıya kalan kimselerin yapmaları gereken en hızlı şekilde pire ilaçlama şirketleri ile irtibat kurmaları olmalıdır. Aksi halde kan emerek beslenen bu haşereler humma, veba, verem gibi hastalıkları kolaylıkla ısırdıkları kimselere bulaştırabilirler. Sağlıksız bir hayvandan aldıkları mikropları, geçtikleri diğer bir canlıya bulaştırarak ciddi hastalıklara neden olurlar. Isırdıklarında vücutlarda acı hissi, kaşıntı uyandırırlar. Ardından pire ısırığı nedeniyle kaşınan yerlerde kızarıklık ve kabarıklık görülür. Bu gibi durumlara maruz kalan kişilerin doktor kontrolünde tedavi olmalı ve ardından her alana geçebilecek pirelerden kurtulmak için pire ilaçlama yaptırmalıdırlar.

Pireler yumurtlama ile çoğalan haşerelerdir ve her alana yumurtalarını bırakabilirler. Ev içlerinde, iş yerlerinde kuytu köşelerde görülebilecek pireler, insanlarda, kedi, köpek gibi hayvanlarda görülebilecek olanların her biri yüzlerce yumurta bırakabilmektedir. Görülen bu yumurtalar ya da sirkeler pire belirtileri olabilirler. Böyle durumlarla karşılaşıldığı anda pire ilaçlama yaptırılmalıdır. Pire ile mücadele etmek için profesyonel kişilerden yardım alınması daha sağlıklı olacaktır. Çünkü ilaçlama hassas bir konudur ve her kişi bu işlemi doğru şekilde gerçekleştiremez. Yanlış uygulandığında da sağlık sorunları yaşanabilir.

Pire, insan, kedi, köpek gibi canlı üzerlerinde bulunan haşeredir.  Üzerlerinde bulundukları canlı için ciddi tehdit demektirler. Çünkü besin ihtiyaçlarını, konakçılarının kanlarını emerek karşılarlar. Birçok hastalığın sebebi olan pireden kurtulmak amacıyla ilaçlama uygulamaları yapılmaktadır. Böcek ilaçlama firmaları tarafından alınacak yardımla yaptıracağınız bu uygulama, sizlerin daha sağlıklı ortamlarda yaşamanızı sağlayacaktır.

Pire, kan emerek beslendiğinden ısırdıkları yerlere büyük zararlar verirler. Kaşıntı, kızarıklık ve kabarıklık hislerinin yanında, pire ısırığı hassas ciltlerde özellikle de bebeklerde kalıcı yaralara veya alerjik hastalıklara da sebep olabilmektedir.  Bu haşereler bir an önce yok edilmeli, bulunulan ortam iyice temizletilmelidir. Pire ilaçlama şirketleri bu konuda sizlere yardımcı olmaktadır. Pire şikayetinizi bu firmalara anlatarak, alana bağlı olarak farklı yöntemlerle yapılacak uygulamalar doğrultusunda sorunlarınız çözülecektir.

Pire ile mücadele, bireysel alınacak önlemler doğrultusunda engellenemiyorsa kesinlikle böcek ilaçlama firmaları ile irtibata geçilmelidir. Zaman kaybettiğiniz her süre de pire yumurtalama şeklinde çoğalmaya devam edecek, sayılarının artması sizlere daha da fazla zarar verecektir. Pire ısırığı gibi belirtilerin görüldüğü durumlarda hemen bir sağlık kuruluşundan yardım alınmalıdır. Ardından pirelerin her alana geçebilecekleri düşünülerek, bulunduğunuz ortamlar ilaçlatılmalıdır.

Pireden kurtulmak sanıldığı kadar kolay olmamakla birlikte profesyonel ekiplerle çalışan pire ilaçlama firmaları ile alınacak yardımlarla mümkündür. Aksi halde kendinize ve çevrenize, aldığınız ilaçlar sonucunda zarar verebilirsiniz.  Tez ilaçlama şirketi olarak sizlere, diğer haşere türlerinde olduğu gibi pire ilaçlama konusunda da hizmet vermekteyiz.

Pire, üremesi çok sık olması sebebiyle sayısı fazla olan, hayvan ve insan kanı emerek beslenen haşeredir. Sayılarının çok fazla olması, üzerinde bulunduğu canlıya daha çok zarar vermesi demektir. Bu nedenle pire bulunması durumundan şüphelenildiği anlarda dahi pireden kurtulmak için önlemler alınmaya başlanmalıdır. Pire ile mücadele için pire çözümü kişiler tarafından hiç de kolay değildir. Pire ilaçlama firmaları daha doğru yöntemlerle daha kesin sonuçlar almanız konusunda size pireden kurtulmak için yardımcı olacaktır.

Kedi piresi, köpek piresi, güvercin piresi gibi türleri bulunan ve isimlerinden anlaşılacağı gibi hayvanlarda da yaşayan pire, görülmesi ya da fark edilmesi durumunda pireden kurtulmak için, hayvanların veteriner kontrolünde tedavi görmesi şarttır. Pire aşıları, pire damlaları, pire tasmaları gibi yöntemlerle hayvanda pire çözümü konusunda olumlu sonuçlara ulaşılmıştır. Pireden kurtulmak için alınacak önlemler önemlidir. Hayvan piresi, insana geçtiği için ya da başka eşyalara geçtiği için hayvanda pire temizlense bile bulunduğu ortam ilaçlama firmaları tarafından dezenfekte edilmelidir. Böcek ilaçlama firmaları bu konuda sizlere yardımcı olabilir. Pire ilaçlaması yapılacak olan alanlar belirlendikten sonra uygulamaya başlanılır.

Pire, uçtuğu düşünülecek kadar fazla zıplayan hayvandır. Bu nedenle de istedikleri yerlerde rahatlıkla bulunabilir. Pire ile yaşamak durumunda kalan kişi, pire varlığından oldukça fazla rahatsız olur. Pire ile mücadele insan hayatının her döneminde bu yüzden önem taşır. Kan emerek besleniyor olması kişi tarafından sağlığını etkileyecek bir durumdur. Pire, ısırdığı yerlerde kabarıklık, kızarıklık gibi belirtiler bırakır. Çok fazla kaşınma hissi de veren bu belirtiler, hassas ciltlerde yaralara ya da alerjik hastalıklara da sebep olur.  Pire, zararları engellenmesi, yok edilmesi gereken bir canlıdır.

Pire çözümü, pire türüne ve bulunduğu yere göre, pire ilaçlama firmaları tarafından bulunabilir. Pire ile mücadele konusunda en fazla yardımcı olacak pire ilaçlama firmaları tarafından yapılacak olan ilaçlama fiyatları da alan büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Böcek ilaçlama firmalar, pire ilaçlaması için de hizmet verirler.

Suya ve ısıya oldukça dayanıklı olan pireler, beslenmeden de uzun süre yaşayabilmektedirler. Evlerde özellikle yatakların ve yorganların içlerinde, dikiş aralarında saklanırlar. Zıplayarak hareket ettikleri için kısa süre içerisinde evin her yerine yayılabilirler. Pirelere, gardıroplar, oyuncak içleri, yatak-yorgan ve halının dikiş bölgeleri başta olmak üzere evin çoğu bölgesinde rastlamak mümkündür. Kıyafet içlerine girmiş pireler çoğu zaman yıkamakla kesinlikle ölmezler. Pirelerden kalıcı ve garantili kurtulma çözümü profesyonel pire ilaçlama firmalarından yardım talep etmektir.

Evde kullanılan hiçbir  yöntem pireleri öldürmeye yetmeyecektir.Pireleri öldürmek için evde kullanılan doğal yöntemler sadece ortamda görülen pirelerin yok olmasını sağlayacaktır. Fakat pireler haftada 2000’e kadar yumurta bırakmakta ve hızlı bir şekilde üremektedir. 

Pirelerin yumurtlama şekli dağınık olduğu için evin her bölgesine yumurta bırakmaktadırlar. Yeterli sıcaklığa ulaşan yumurtalar 8 ila 12 gün arasında yavru olarak tekrar yaşam alanlarınızı istila etmektedirler.

Pireler sıcağı sevdikleri için özellikle yaz aylarında yuvalarından çıkmaya başlarlar. Boylarına oranla insan sağlığını ciddi anlamda tehdit eden bu parazitler bir konakçıdan başka bir konakçıya gittiği için, konakçıda olan virüsü ve hastalığı diğer konakçılara taşımaktadır. Bu durum ölümcül hastalıkların hızla yayılmasına sebep olmaktadır. Bu duruma engel olabilmek için pire bulunan ortama mutlaka pire ilaçlama işleminin yapılması gerekmektedir.

Pire ilaçlama firmaları ilaçlama işlemini nasıl yapıyor?

Pirelerin tamamen yok olması için en kalıcı ve garantili çözüm pire ilaçlama firmaları ile anlaşarak iş birliği içerisinde olmaktır. Pire ilaçlama firmaları tarafından ortamda bulunan pire çeşidi, yoğunluğu, mekanın durumuna göre en uygun ilaçlama yöntemi belirlenir. Mekan fizibilitesi yapıldıktan sonra belirlenen uygun yöntem ile operasyonu gerçekleştirilir. Yapılan işlemden yaklaşık 15 gün sonra pire yumurtaları için ikinci aşama ilaçlaması da yaptırılmalıdır. Tekrar pire istilasına uğramak istemeyenler içinde düzenli olarak yılda bir kere ilaçlama yaptırılmalıdır. Bu süre evler için 6 aya yani yılda 2 kere ilaçlamaya kadar düşmektedir.

En iyi hizmet için Tez İlaçlama firmamızın 7/24 hizmet veren çağrı merkezi müşteri temsilcilerimizle görüşme sağlayabilir, dilediğiniz gün ve saat için randevu oluşturabilirsiniz. Pire ilaçlama firmaları hakkında aklınıza takılan bütün noktaları, öğrenmek istediğiniz bilgileri müşteri temsilcilerimizle paylaşabilir, belirttiğiniz konu hakkında yardım talep edebilirsiniz.

Pireler ufak haşerelerdir ve kedi, köpek, insan, güvercin gibi canlılardan kan emerek beslenirler. Üremek için duydukları kan ihtiyaçlarını giderdikten sonra her yere yumurtalarını koyabilirler. Kısa sürede çoğalacak oldukları için pirelerden kurtulmak şarttır. Pire ilaçlama hizmetini haşere ilaçlama firmaları tarafından almanız mümkündür.

Pireler ısırdıkları vücutlarda yanma hissi ile birlikte kaşıntılara neden olurlar. İnsanların istem dışı kaşıdıkları yerler kısa sürede kızarır ve kabarır. Pire ısırığı hassas vücutlu insanlarda, kalıcı yaralara ve alerjik, cilt hastalıklarına neden olabilmektedir. Görüldükleri ve fark edildiklerinde pireler ile mücadele edilmezse, ilerleyen zamanlarda yok edilmeleri daha da zorlaşacaktır. Pire ısırığı belirtileri görüldüğünde bu duruma maruz kalan kimselerin yapmaları gereken en önemli şey, sağlık kuruluşlarına başvurmalarıdır. Ardından ise, bu haşerelerin her alanlara sıçrayabilecek yapıda olmaları göz önünde bulundurularak, alanlara pire ilaçlama uygulatılmalıdır.

Pireler ısırmaları sonucunda sadece cilt hastalıklarına neden olmazlar. Birçok sağlıksız hayvan üzerinden ya da bulundukları pis yerlerden aldıkları mikropları insanlara bulaştırarak humma, verem, tifüs gibi rahatsızlıklara da neden olabilmektedirler. Bu gibi sağlık sorunları yaşanmaması adına kesinlikle pirelerden kurtulmak şarttır. Kedi piresi, köpek, insan, kuş, toz piresi, su piresi gibi milyonlarca türü bulunan bu haşerelere her yerde görülebilirler. Hayvanlar üzerlerinde de aynı şekilde ciddi kaşıntılarla fark edilmektedirler. Eğer hayvanlarınız pire ısırığına maruz kaldılarsa muhakkak veteriner kontrolünde tedavi edilmelidirler.

Pirelerin zararları ile karşılaşmamak için haşere ilaçlama firmaları tarafından gerçekleştirilen pire ilaçlama hizmetlerini Tez ilaçlama olarak her alan için uygulamakta olup sizlere daha sağlıklı yaşam alanları sunmaktayız.

Kaç tür pire vardır?

Pireler zıplayan haşerelerdir. Kan emerler. Pireler yaşadıkları yer adıyla anılırlar.

En çok görülen pire türleri;

 • Köpek piresi
 • kedi piresi
 • toz piresi
 • kuş piresi

Pire ile mücadele etmek için ilaçlama servisi yardımı alınmalıdır.

Yaz ayalarında çoğu kişinin en büyük sorunları arasında yer alan pire, çeşitli türlere sahip olarak insanlarının hayatına dahil olmaktadır. Pire ile mücadele daima profesyonellik isteyen ciddi bir iştir. Pirelerin taşımış olduğu mikrop ve virüsler nedeniyle veba, humma, verem gibi önemli hastalıkların insanların hayatını tehdit ettiği unutulmamalıdır.

Kan emerek beslenen pireler insanları bu aşamada ısırmaktadır. Pirenin ısırdığı bölgede kızarıklık ve kaşıntı oluşur. Eğer kişiyi ısıran pire, virüs taşıyorsa ısırdığı canlıya kan yoluyla virüsünü aktarabilmektedir. Pirenin görüldüğü yaşam alanları en kısa süre içerisinde profesyonel pire ilaçlama firmaları tarafından destek alınarak korunmalıdır.

Kedi piresi, toz piresi, su piresi, insan piresi ve köpek piresi gibi pire türlerinin hızla ürediği ve 24 saat içerisinde sayılarını çok sayıda arttırdıkları görülmektedir. Pire ile mücadele profesyonel firmalar tarafından uygulandığı takdirde pirelerden kurtulmak oldukça kolay olacaktır.

 • Pire yaşam alanlarımızda zaman zaman karşılaştığımız rahatsızlık veren canlılar arasındadır. Pire ilaçlama şirketlerinin yardımıyla bu problemden kolayca kurtulabilirsiniz.
 • Kanla beslenen bu canlılar ısırdığı bölgeye dışkılarını bırakır ve bu yolla vücudumuza mikrop girmesini sağlar.
 • Pire ısırığı kızarıklık şeklinde kendini gösterir ve çok kaşıntı bırakmasıyla insanlara huzursuzluk verir.
 • Dünyanın her bölgesinde görülen bu canlılar her türlü alana ayak uydurabilirler. Pireler 9mm boyutundadır. Ortalama yaşam süreleri bir kaç aydır. Çok hızlı ürerler. Bir defada 15-20 yumurta bırakmaktadır.
 • Pireler gündüzleri görülmez geceleri ortaya çıkarlar. Geceleri uyuyan insan ve hayvanların kanını emerek beslenme ihtiyaçlarını karşılarlar.
 • Evin hemen hemen her bölgesinde görülebilecek pirelerden kurtulmak için bireysel yöntemler başarılı sonuç vermeyecektir.
 • Bu haşerelerden kurtulmak düşündüğümüz kadar kolay değildir.
 • Pireler evlerimize hayvanlar tarafından getirildiği için öncelikle yapılması gereken, pire ilaçları ile evcil hayvanlarımızı temizlemek olacaktır.
 • Profesyonel şirketlerin yapacağı pire ilaçlama uygulamasından önce camlar kapılar kapatılmalı, pirelerin kaçışları önlenmelidir. Haşere ilaçlama firmalarındaki uzman ekipler, uygulayacağı ilaçlama yöntemini belirler ve tüm bölgeleri son teknolojik makinalarla ilaçlarlar.
 • Pirelerden kurtulma yolu şirketlerin kesin ve garantili çözümleriyle olacaktır.

Pire sorunu olan alanlarda pire zararları insanlar ve hayvanlar üzerinde olmaktadır. Kan emici haşereler olan pireler kan emerek canlılara zarar vermektedir. Pire ile mücadele de pireden kurtulmak için yapılacak olan pire ilaçlamasına geç kalınmaması gereklidir. Pire ilaçlama işlemi çok dikkat isteyen ve yoğun yapılması gereken bir uygulamadır. Pireden kurtulmak için yapılan bireysel pire ilaçlaması bu bağlamda kişilere zarar verebilmektedir. Pire ilaçlama firmaları pirelerden kurtulmak için yapacakları pire ilaçlamasını kokulu sıvı ilaç kullanarak yaparlar. Sıvı ilaçla uygulaması alana yapıldıktan sonra alanın en az 2 saat kapalı kalması ve yeterince havalandırılarak kullanılması gereklidir. Pire ilaçlama firmaları ilacın etkisin devam etmesi içinde 1 hafta ıslak temizlik yapılmaması gerektiğini söylemektedirler. Islak temizlik dışında kuru temizlik yani toz alımı ve süpürme işlemleri uygulanabilmektedir. Pire ile mücadele de pire ilaçlama sonrası pire ilaçlama firmalarının söylediklerine harfiyen uygulanmalıdır ve pire ilaçlama firmaları da bireylere ilaçlama sonrası yapılması gerekenlerle ilgili bilgi vermelidir. Pire ile mücadele de ayrıca pire sorunu oluşmasına sebep olan evcil hayvanlar var ise veterinere kontrol edilmelidirler. Pire ısırığı ile kan emerek beslenmektedir bu durumda sağlık sorunlarına neden olabileceği de unutulmamalıdır. Pire sorunu yaşayan bireylerin vakit kaybetmeden pire ilaçlama şirketlerine ulaşmaları pireden kurtulmak açısından daha verimli olacaktır.

Pire ve farelerle nasıl mücadele edilir? Dendiğinde önce bir durup düşünmek gerekir.  Bu konuyu pire ve fare özelinde inceleyecek olursak ikisi içinde farklı imha yöntemleri uygulanmaktadır. Her ikisi de zor yok edilen zararlı canlılardandır. Ve emin olun ebatlarına göre yargılamaya kalkmayın. Pireler çoğu zaman farelerden çok daha tehlikeli olabilmektedirler. Çok daha fazla sayıda mikrop ve zararlı virüsü bünyelerinde taşımaktadırlar. Şimdi ise tek tek iki canlıyla mücadele konusunu ele alalım.

Pire İle Mücadele Ve Pire İlaçlama

Pire ile mücadele ederken ilk bilmeniz gereken şey onlarla yalnız başınıza mücadele edemeyeceğinizdir. Çünkü pireler neredeyse gözle görülemeyecek kadar küçük canlılardır. Onlar zıplayarak hareket ederler ve siz onları çok kısa bir süre görürsünüz. Yani bir görünür bir kaybolurlar. Pire ilaçlama tam da bu yüzdendir ki profesyonel ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. İstanbul böcek ilaçlama firmasından pire ilaçlama konusunda edindiğimiz bilgiye göre pireler 2 şekilde ilaçlanmaktadır. Bunlardan ilki çok ağır ve rahatsız edici bir kokuya sahip olan bir ilacın uygulandığı kokulu ilaçlamadır. Kullanıcılar tarafından pek tercih edilmese de pire ilaçlama için en uygun yöntem budur. Çok kuvvetli bir ilaç olmasına rağmen çoğu zaman başarılı sonuçlar elde edilemeyebilir. Bu yüzden ikinci bir ilaçlama olan buharlı ilaçlama yöntemi %100 çözüm sağlayabilmektedir.

Fare İle Mücadele Ve Fare İlaçlama

Fare ile mücadelenin hikâyesi çok eskiye dayanmaktadır. Öyle ki fareler insanların hayatında hep olan ve tehlike saçan bir canlı olarak var oldular. Orta Çağ’da veba salgının bulaşmasında en etkili olan canlı şüphesiz farelerdi. Milyonlarca insanın hayatına mal olan hastalıklara sebep olan bu zararlı canlılar yakın zamanda geri kalmış pek çok teknikle yok edilmeye çalışılıyordu. Ancak günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber fare ilaçlama konusunda büyük bir devrim yaşandı. İstanbul böcek ilaçlama firması tarafından da uygulanan fare istasyonları ile fare ilaçlama konusunda %100 ve kalıcı çözüm sağlanmaktadır. Bu sayede fare ilaçlama işlemi hem evinizin dışında hem de kansız başarılmaktadır.

 

PİRELER HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Pireden Nasıl Kurtulurum?

Pire problemleri, kişisel yöntemlerimizle ortadan kaldırılmayacak kadar ciddi bir problemdir. Bu nedenle profesyonel bir destek almak kaçınılmazdır. Pireler, kısa süre içerisinde yoğun bir nüfusa sahip olarak bulundukları alanda hakimiyet kurmaktadırlar. Küçük yapılı ve zıplama özellikleri nedeniyle görülmesi ve yakalanması imkansızdır. Bu nedenle yaşam alanlarınızda meydana gelen pire problemlerinin önüne geçebilmek için pire ilaçlama firmalarının sağlamış olduğu hizmetlerden faydalanmak gerekmektedir ve bu şekilde kalıcı sonuçlara ulaşılacaktır.

Pire İlaçlama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Pire ilaçlama fiyatları, ilaçlama uygulanan alanların genişliği, kullanılan ilaç miktarı göz önünde bulundurularak firmamız tarafından belirlenmektedir. İlaçlama ekiplerimiz, pirelerin üreme süreçlerini göz önünde bulundurarak belirli aralıklarla düzenli olarak ilaçlama işlemini tekrarlamaktadır. Tekrarlanan bu işlemler de yine ilaçlama fiyatlarının belirlenmesinde etkin rol oynamaktadır. Tez İlaçlama olarak sağlamış olduğumuz güvenilir ve ekonomik pire ilaçlama hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz, sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Pire Isırığı Nasıl Olur?

Pireler kanemici canlılar grubunda yer aldıkları için konakçı olarak yerleştikleri canlıların kanını emebilmek için canlının derisinde ısırık ile bir kanal açmaktadırlar. Bu işlemi ağızlarında bulunan özel mekanizmayla gerçekleştirmektedirler. Pire ısırığı, pirenin ısırdığı alana bıraktığı sıvı nedeniyle kaşıntıya sebep olmaktadır. Kaşıntı ve ardından oluşan kızarıklık ile birlikte pire problemlerinin meydana geldiğini anlamanız mümkündür.

Hangi Pire İlaçlama Firmalarından Hizmet Alınmalıdır?

Böcek ilaçlama üzerine hizmet vermekte olan her firma, güvenilir ve sağlığı tehdit etmeyen ilaçlar kullanmamaktadır. Sahte yollarla yasal olmayan işlemler uygulayarak faaliyet gösteren kuruluşlar da bulunmaktadır. Bu nedenle pire ilaçlama firmalarını araştırırken güvenilir bir hizmet alıp almayacağınızdan emin olmanız gerekmektedir. Bizler Tez İlaçlama olarak, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ilaçlarımız ve alanında uzman ilaçlama ekiplerimiz ile birlikte güvenilir pire ilaçlama hizmetleri vermekteyiz. Güvenilir ve kaliteli hizmetlerimizden 7/24 faydalanabilirsiniz.

Pire Nasıl Bir Hayvandır?

Küçük ebatları ve zıplama özellikleriyle kolaylıkla görülebilen ya da yakalanabilen bir hayvan olmayan pireler, kanemici grubunda yer alan ve kan yoluyla canlılar arasında çeşitli hastalıklara neden olabilen zararlı canlılardır. Genellikle hayvanların derilerini kendilerine konak olarak belirleyen pirelerin, çeşitli türleri bulunmaktadır. Etrafa yaymış oldukları bakterilerle diğer canlıların sağlıklarını ve hayatlarını tehlikeye atan pireler, kişisel müdahalelerle ortadan kaldırılamayan ve muhakkak profesyonel bir ilaçlama firması aracılığıyla imha edilmesi gereken canlılardır.

Pirenin Boyu Ne Kadardır?

Pirenin boyu 1-2 mm ve 10 mm arasında değişmektedir. Genellikle yaşam alanlarına göre farklı boyutlarda görülebilirler. Bu denli küçük olmaları ve zıplayabilme özellikleri nedeniyle genellikle kişisel yöntemlerle imha edilemezler. Pire ilaçlama firmaları, özel olarak geliştirmiş oldukları ilaç ve yöntemlerle kısa sürede kontrol sağlayarak, pire problemlerini ortadan kaldırabilmektedir.

Pire Ne İle Beslenir?

İnsan ve hayvan üzerinde konakçı olarak yaşamakta olan pireler kan emerek beslenen canlılardır. Bu nedenle kan yoluyla bulaşabilecek her türlü hastalığı canlılar arasında taşıma ihtimalleri oldukça yüksektir. Kan emerken ısırdığı bölgeye bırakmakta olduğu sıvı ile de çeşitli bakteri ve mikrobun vücut içerisine yayılmasına neden olabilirler. Oluşturduğu tehlikeli durumlar göz önünde bulundurularak pire problemlerinin çok fazla zaman kaybetmeden ortadan kaldırılması oldukça önemlidir.

Pire İnsana Hastalık Bulaştırır Mı?

Pire hasta canlıdan aldığı mikrop ve virüsleri bir diğer canlıya kan yolu ile taşıyan canlıdır. Pire türlerinden insanlara veba, humma, sıtma, verem, tifüs, dizanteri gibi önemli hastalıklar geçmektedir. Pireler güçlü bir iğneye sahiptirler. Bu iğnenin yanı sıra güçlü bir ağız yapıları vardır. Şırınga işlevini gören iğne derinin alt kısımlarına kadar sokularak kana ulaşır. Pirelerin şırıngasından bulaşan salyanın kana karışması ile vücutta kabarma, kızarıklık ve ciddi kaşıntılar meydana gelmektedir. Böyle durumlarda hemen en yakın sağlık kuruluşuna gidilerek tedavi olunması gerekmektedir. Pireler, alerjik reaksiyonlara, cilt hastalıklarına ve gıda zehirlenmelerine neden olurlar. Bu oran bir yetişkine nazaran, bebek ve yaşlılarda farklı reaksiyonlara sebep olmaktadır. Pire ısırığı ortalama 2 hafta içinde geçmektedir.

Pire İlaçlaması İçin Hangi İlaçlar Kullanılır?

Pire ilaçlamaları, alanında uzman ekipler ve özel olarak geliştirilmiş olan ilaçlar ile birlikte gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Pireler küçük boyutlarda ve zıplayabilen canlılar olduğu için göz görülmesi mümkün değildir. Bu nedenle nerelere yerleşmiş olacaklarını kestirmemiz mümkün değildir. Ayrıca yumurtlama yöntemi ile üremekte olan pireler yumurtalarını genellikle ulaşılması güç olan dar aralıklara, kapı ve pencere pervazlarına yerleştirmektedir. Pire ilaçlama firmaları, sıvı ilaçlar kullanarak, pire problemlerini ortadan kaldırmaktadır. Sıvı ilaçlar, insan sağlığını tehlikeye atmayan, buharlama ve püskürtme teknikleri ile uygulanmakta olan güvenilir ilaçlardır. Bu teknikler sayesinde dar ve geniş her türlü alanda kontrol sağlanmakta ve pireler kısa sürede imha edilmektedir.

Pire Evlerimize Nereden Gelir?

Pireler, genellikle hayvanların bedenlerinde yaşamayı tercih ettikleri için evcil hayvanlarımız aracılığıyla evlerimize dahil olabilirler. Ayrıca dışarıdan eve getirmiş olduğumuz herhangi bir nesneyle de pireler evlerimize yerleşebilir. Kısa sürede üremekte oldukları için çok geçmeden istila durumu oluşturabilirler. Bu nedenle pire ilaçlama firmaları aracılığıyla bu problemlerin ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Pire Ne Renktir?

Yaşadıkları bölgelere göre değişik renklerde bulunan pireler, siyah, kahverengi, kızıl ya da daha sarımtırak bir renge sahip olabilirler. Oluşturdukları zararlar her renkte ve türde aynı olduğu için pire ilaçlama hizmetlerinden faydalanılması gerektiğini hiçbir koşulda unutmamalıyız.

Pireler En Çok Nerede Bulunur?

Genellikle başka bir canlının vücut ısısına ihtiyaç duyan ve kan emerek beslenmekte olan pireler, üreme aşamasındayken ve gelişim süreçleri dolduktan sonra bulundukları alanda yayılma durumu oluşturabilirler. Özellikle evlerimizde ulaşılması güç olan ve zarar görmeyecekleri dar aralıkları tercih etmektedirler. Halı içleri, kapı ve pencere pervazları, kıyafetlerimiz, nevresimlerimiz onlar için elverişli yaşam alanlarıdır. Bu nedenle pire ilaçlama işlemlerinin oldukça detaylı ve belirli aralıkla tekrarlanan işlemler olması gerekmektedir.

Pire İnsanlara Hangi Hastalıkları Bulaştırır?

Pireler, kan emdiği canlılar arasında bu yolla bulaşabilecek çeşitli hastalığın oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Bu hastalıklar veba, sarıhumma, tifüs, dizanteri ve çeşitli alerjik rahatsızlıklardır. Erken teşhis ve tedavi edilmediği müddetçe insan sağlığı ve hatta hayatı üzerinde ciddi tehdit unsuru oluşturmaya devam edecektir. Bu nedenle yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm pire problemlerini çok fazla zaman kaybetmeden profesyonel pire ilaçlama hizmetlerinden alacağınız destekle ortadan kaldırmanız gerekmektedir.

Pire Ne Kadar Yaşar?

Yumurtlama ve gelişme süreçleri göz önünde bulundurulduğunda pireler 20-25 günlük bir süre içerisinde erişkin duruma geçmektedirler. Bu süreçten sonra herhangi bir ilaçlamaya maruz kalmadıkları sürece 1-2 yıl kadar yaşayabilmektedirler.

Pire Bir Günde Ne Kadar Çoğalır?

Kan emerek beslenmekte olan pireler, genellikle kan emme işleminin ardımdan üremeye geçmektedir. Yumurtlama yöntemi ile üremekte olan bir dişi pire günde ortalama 20 adet yumurta bırakmaktadır. Bu yumurtalar 20 günlük bir süreçte erişkin duruma geçerek yaşamsal faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Oldukça hızlı ve seri bir şekilde ürüyor olmaları, pire ile mücadeleyi zorlaştırmakta ve profesyonel bir desteğin gerekliliğini gözler önüne sermektedir.