Kanemici grubunda yer alan ve genellikle hayvanların derilerinde yaşamayı tercih eden pireler, konakçı olarak yerleştikleri canlılar için sağlık açısından büyük bir tehdit unsuru oluşturmaktadır. Pireler, konakçı olarak yerleştikleri canlıların kanlarını emerek yaşamını sürdürmekte ve bu süreçte canlılar arasında çeşitli bakteri ve mikropların taşınmasına neden olmaktadır. Genellikle evcil hayvanlarımız aracılığıyla yaşam alanlarımıza dahil olan pireler, hızlı bir üreme yapısına sahiptir ve kısa sürede oldukça yoğun bir nüfusa ulaşmaktadır. Bulundukları alanı kısa süre içerisinde istila altında bırakmakta olan pirelerle mücadele çok da kolay olmamaktadır. Kişisel yöntemlerimiz, bu problemin ortadan kaldırılması için yeterli olmayacaktır. Bu nedenle pire ilaçlama hizmetlerinden faydalanılması gerekmektedir. Pire ilaçlama işlemleri, alanında uzman ilaçlama ekipleri tarafından uygulanmakta ve kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaşılmaktadır. Bizler de Tez İlaçlama olarak, yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm pire problemlerini etkili ilaçlama yöntemlerimizle ortadan kaldırmaktayız.

 

Pirenin İnsana Verdiği Zararlar

Pireler, yapısal özellikleri nedeniyle oldukça küçük boyutlarda ve sıçrama özelliğine sahip canlılardır. Yerleştikleri canlılar üzerinde üremeye başlayarak, kısa süre içerisinde çok yoğun bir nüfusa sahip olurlar. Kısa süre içerisinde etkili ilaçlama yöntemleri ile müdahale edilmez ise ciddi boyutlarda problemlerin oluşmasına neden olabilir. Çünkü pireler, tek seferde 20 yumurta bırakmakta ve bu yumurtaları yaşam alanlarınızın her bölgesine yerleştirebilmektedir. Evinizde ya da daha farklı bir yaşam alanında istila oluşturan pireler, etrafa yaymış oldukları bakterilerle ve canlılar arasında taşımış oldukları kan yoluyla bulaşan hastalıklar ile insan sağlığı üzerinde ciddi bir tehlike oluşturmaktadır. Sarıhumma, veba, dizanteri, tifüs ve çeşitli alerjik hastalıklar pireler nedeniyle meydana gelmektedir.

 

Güvenilir Pire ilaçlama Firması

 

pire ilaçlama firması

Pire ilaçlama firmaları, geliştirmiş oldukları etkili ilaçlama yöntemleri ile kısa sürede yaşam alanlarınızı pire probleminden kurtarmaktadır. Yaşamakta olduğunuz pire problemlerini ortadan kaldırmak istediğinizde, yardım talebinde bulunduğunuz ilaçlama firmalarının güvenilir olup olmadığından emin olmanız gerekmektedir. İlaçlama izni ve bu alanda faaliyet gösterdiğini belirten sertifikası bulunmaya firmaların sağlamış olduğu hizmetlerden kaçınmalısınız. Aksi takdirde kullanılan ilaçlar sağlığınız üzerinde çok daha farklı boyutlarda problem oluşturmasına neden olabilir. Bu nedenle güvenilir pire ilaçlama firması tarafından sağlanan hizmetlerden faydalanmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Tez İlaçlama olarak, uzman ilaçlama kadromuz ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan ilaçlarımız ile birlikte güvenilir pire ilaçlama hizmetleri sağlamaktayız. Firmamız, geliştirmiş olduğu etkili ilaçlama yöntemleri ile her türlü pire problemini kısa sürede ortadan kaldırmakta ve kalıcı çözümlere ulaşmaktadır. İlaçlama ekiplerimiz, işlem öncesinde ve sonrasında ilaçlama uygulanan alanda neler yapılması ile ilgili vatandaşlara detaylı bilgi aktarımı yaptırmaktadır. Ayrıca her işlem sonucunda ilaçlama belgesi oluşturulmakta ve yapılan hizmetin güvenilirliği bu şekilde ispat edilmektedir. İstanbul başta olmak üzere İzmir ve Kocaeli’nin tüm ilçe ve semtlerinde sağlamakta olduğumuz güvenilir pire ilaçlama hizmetlerimizden 7/24 faydalanabilirsiniz.

 

Pire ilaçlama Yöntemleri

Pire ilaçlama işlemleri, pirelerin zıplama özellikleri, ebatları ve üreme hızlar göz önünde bulundurulduğunda kişisel yöntemlerle gerçekleştirilemeyecek kadar zor görünmektedir. Pireler yaşam alanlarımızda ulaşılması güç olan dar aralıklara yerleştirmiş oldukları yumurtaları ile adeta bir istila etkisi oluşturmaktadır. Bu nedenle özel olarak hazırlanmış olan ilaçlar ve ilaçlama teknikleri ile imha edilmesi gerekmektedir.

Pire ilaçlama firmaları, pirelerin üreme ve gelişme süreçlerini göz önünde bulundurarak belirli aralıklarla düzenli olarak ilaçlama işlemlerini tekrar etmektedir. Bu şekilde gelişme sürecine devam eden bütün yumurtalar da imha edilerek kesin ve kalıcı sonuçlara ulaşılmaktadır. Pireler, genellikle sıvı ilaçlama yöntemleri ile imha edilmekte ve bu ilaçlar buharlama ya da püskürtme teknikleri ile uygulanmaktadır. Buharlama ve püskürtme teknikleri, ilacın ulaşılması güç olan dar aralıklar da dahil olmak üzere geniş alanlarda ilacın etkisini göstermesini sağlamaktadır. Böylelikle çok daha etkili bir şekilde kalıcı sonuçlara ulaşılmakta ve tüm pire problemleri ortadan kaldırılmaktadır. Sıvı ilaçlama yöntemleri, insan sağlığı üzerinde olumsuz etkiler oluşturmayan ve günlük aktivitelerinizi engellemeyen güvenilir bir ilaçlama yöntemidir.

Pireler Nasıl Yayılır?

Pireler, hızlı bir üreme yapısına sahiptirler ve kısa süre içerisinde nüfus olarak oldukça yüksek bir artış göstermektedir. Tek seferde minimum 20 adet yumurta bırakmakta olan pirelerin, bulundukları alana hakimiyet kurmaları oldukça hızlı gerçekleşmektedir. Genellikle evcil hayvanlarımız aracılığıyla yaşam alanlarımıza dahil olan pirelerin, farklı yollarla da bulunduğumuz ortamlara girmesi muhtemeldir. Fakat evcil hayvanlarımız, bu problemin meydana gelmesinde en etkili faktörlerdir. Bu nedenle evcil hayvanlarımızın bakımlarına özen göstermeli, rutin muayenelerini gerçekleştirmeliyiz. Bu şekilde pire probleminin önüne geçmek mümkündür. Çünkü bir adet pire bile yaşam alanlarımızın pire istilasına uğramasına yardımcı olacaktır. Pire problemlerini göz ardı etmemelisiniz.

 

Pire Hangi Hayvanlarda Görülür?

 

kedi-kopek

Pireler, vücut sıcaklığından faydalanabileceği evcil hayvanlarda, kümes hayvanlarında ve büyükbaş hayvanlarda daha sık görülmektedir. Görüldükleri canlılara göre değişik yapı ve özelliklere sahiptirler. Tüm pire cinsleri, kan emerek beslenmekte ve konakçı olarak yerleştikleri canlılar üzerinde sağlık açısından tehlike oluşturmaktadır. Genellikle hayvan vücudunda yaşamalarından dolayı, bu ihtimali taşıyan tüm hayvanların bakımlarının aksatılmaması ve tüm aşılamalarının gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 

Evde Pire Sorunu

Pireler, özellikle havaların ısınmaya başladığı dönemlerden itibaren aktif bir şekilde yaşamlarını sürdürmeye başlamaktadır. Evlerimizde beslemekte olduğumuz kedi ve köpeklerimiz aracılığıyla yaşam alanlarımızda kısa sürede kolaylıkla yayılmaktadırlar. Ev içerisinde yaşamakta olduğumuz bu problemler hem yaşam alanlarımızın hijyeni hem de sağlığımızın korunması açsından tehdit unsuru oluşturmaktadır. Bu nedenle çok fazla zaman kaybetmeden müdahale edilmeli ve pire ilaçlama işlemleri uygulamaya alınmalıdır.

 

PİRE TÜRLERİ

 

pire

 

  • İnsan Piresi: Genellikle insanları konak olarak tercih etmekte olan pire türüdür. İnsan kanı ile beslenerek yaşamını idame ettirmektedir. İnsanların vücut ısısına göre kendilerini ayarlamaktadır. Kan emerek beslenmesi ve insanlar arasında kan yoluyla bulaşabilecek hastalıkları taşıma ihtimali yüzünden oldukça zararlı bir canlı türüdür. Sağlık açısından büyük tehlike oluşturan insan piresi türü, profesyonel ilaçlama hizmetleri aracılığıyla bulunduğu ortamdan temizlenmesi gerekmektedir.
  • Kedi Piresi: Kedilerin vücut ısısına ihtiyaç duyan ve tüyleri arasına yerleşerek kanıyla beslenen kedi piresi, kısa sürede hızla çoğalmakta ve bulunduğu ortamda her türlü alana yayılmaktadır. En sık rastlanılan pire türüdür. Yumurtalarını bulundukları alanda her türlü dar aralığa, halı içerisine, kapı ve pencere pervazlarına yerleştirmektedir. Genellikle kişisel yöntemler bu türün ortadan kaldırılması için yeterli olmamaktadır. Bu nedenle pire ilaçlama hizmetleri, kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaştıran etkili hizmetlerdir.
  • Pamuk Piresi: Pamuk kozası bulunan bitkilerin tomurcuklarını, yeni filizlenmiş yapraklarını kemirerek beslenen pamuk piresi, bitkilerin kurumasına ve çürümesine yol açmaktadır. İlaçlama firmaları, pamuk piresinin ortadan kaldırılması için özel olarak tasarlamış olduğu yöntemler ile işlem uygulamakta ve kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaşmaktadır.

 

PİRELER HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Pireden Nasıl Kurtulurum?

Pire problemleri, kişisel yöntemlerimizle ortadan kaldırılmayacak kadar ciddi bir problemdir. Bu nedenle profesyonel bir destek almak kaçınılmazdır. Pireler, kısa süre içerisinde yoğun bir nüfusa sahip olarak bulundukları alanda hakimiyet kurmaktadırlar. Küçük yapılı ve zıplama özellikleri nedeniyle görülmesi ve yakalanması imkansızdır. Bu nedenle yaşam alanlarınızda meydana gelen pire problemlerinin önüne geçebilmek için pire ilaçlama firmalarının sağlamış olduğu hizmetlerden faydalanmak gerekmektedir ve bu şekilde kalıcı sonuçlara ulaşılacaktır.

Pire İlaçlama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Pire ilaçlama fiyatları, ilaçlama uygulanan alanların genişliği, kullanılan ilaç miktarı göz önünde bulundurularak firmamız tarafından belirlenmektedir. İlaçlama ekiplerimiz, pirelerin üreme süreçlerini göz önünde bulundurarak belirli aralıklarla düzenli olarak ilaçlama işlemini tekrarlamaktadır. Tekrarlanan bu işlemler de yine ilaçlama fiyatlarının belirlenmesinde etkin rol oynamaktadır. Tez İlaçlama olarak sağlamış olduğumuz güvenilir ve ekonomik pire ilaçlama hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz, sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Pire Isırığı Nasıl Olur?

Pireler kanemici canlılar grubunda yer aldıkları için konakçı olarak yerleştikleri canlıların kanını emebilmek için canlının derisinde ısırık ile bir kanal açmaktadırlar. Bu işlemi ağızlarında bulunan özel mekanizmayla gerçekleştirmektedirler. Pire ısırığı, pirenin ısırdığı alana bıraktığı sıvı nedeniyle kaşıntıya sebep olmaktadır. Kaşıntı ve ardından oluşan kızarıklık ile birlikte pire problemlerinin meydana geldiğini anlamanız mümkündür.

Hangi Pire İlaçlama Firmalarından Hizmet Alınmalıdır?

Böcek ilaçlama üzerine hizmet vermekte olan her firma, güvenilir ve sağlığı tehdit etmeyen ilaçlar kullanmamaktadır. Sahte yollarla yasal olmayan işlemler uygulayarak faaliyet gösteren kuruluşlar da bulunmaktadır. Bu nedenle pire ilaçlama firmalarını araştırırken güvenilir bir hizmet alıp almayacağınızdan emin olmanız gerekmektedir. Bizler Tez İlaçlama olarak, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ilaçlarımız ve alanında uzman ilaçlama ekiplerimiz ile birlikte güvenilir pire ilaçlama hizmetleri vermekteyiz. Güvenilir ve kaliteli hizmetlerimizden 7/24 faydalanabilirsiniz.

Pire Nasıl Bir Hayvandır?

Küçük ebatları ve zıplama özellikleriyle kolaylıkla görülebilen ya da yakalanabilen bir hayvan olmayan pireler, kanemici grubunda yer alan ve kan yoluyla canlılar arasında çeşitli hastalıklara neden olabilen zararlı canlılardır. Genellikle hayvanların derilerini kendilerine konak olarak belirleyen pirelerin, çeşitli türleri bulunmaktadır. Etrafa yaymış oldukları bakterilerle diğer canlıların sağlıklarını ve hayatlarını tehlikeye atan pireler, kişisel müdahalelerle ortadan kaldırılamayan ve muhakkak profesyonel bir ilaçlama firması aracılığıyla imha edilmesi gereken canlılardır.

Pirenin Boyu Ne Kadardır?

Pirenin boyu 1-2 mm ve 10 mm arasında değişmektedir. Genellikle yaşam alanlarına göre farklı boyutlarda görülebilirler. Bu denli küçük olmaları ve zıplayabilme özellikleri nedeniyle genellikle kişisel yöntemlerle imha edilemezler. Pire ilaçlama firmaları, özel olarak geliştirmiş oldukları ilaç ve yöntemlerle kısa sürede kontrol sağlayarak, pire problemlerini ortadan kaldırabilmektedir.

Pire Ne İle Beslenir?

İnsan ve hayvan üzerinde konakçı olarak yaşamakta olan pireler kan emerek beslenen canlılardır. Bu nedenle kan yoluyla bulaşabilecek her türlü hastalığı canlılar arasında taşıma ihtimalleri oldukça yüksektir. Kan emerken ısırdığı bölgeye bırakmakta olduğu sıvı ile de çeşitli bakteri ve mikrobun vücut içerisine yayılmasına neden olabilirler. Oluşturduğu tehlikeli durumlar göz önünde bulundurularak pire problemlerinin çok fazla zaman kaybetmeden ortadan kaldırılması oldukça önemlidir.

Pire İnsana Hastalık Bulaştırır Mı?

Pire hasta canlıdan aldığı mikrop ve virüsleri bir diğer canlıya kan yolu ile taşıyan canlıdır. Pire türlerinden insanlara veba, humma, sıtma, verem, tifüs, dizanteri gibi önemli hastalıklar geçmektedir. Pireler güçlü bir iğneye sahiptirler. Bu iğnenin yanı sıra güçlü bir ağız yapıları vardır. Şırınga işlevini gören iğne derinin alt kısımlarına kadar sokularak kana ulaşır. Pirelerin şırıngasından bulaşan salyanın kana karışması ile vücutta kabarma, kızarıklık ve ciddi kaşıntılar meydana gelmektedir. Böyle durumlarda hemen en yakın sağlık kuruluşuna gidilerek tedavi olunması gerekmektedir. Pireler, alerjik reaksiyonlara, cilt hastalıklarına ve gıda zehirlenmelerine neden olurlar. Bu oran bir yetişkine nazaran, bebek ve yaşlılarda farklı reaksiyonlara sebep olmaktadır. Pire ısırığı ortalama 2 hafta içinde geçmektedir.

Pire İlaçlaması İçin Hangi İlaçlar Kullanılır?

Pire ilaçlamaları, alanında uzman ekipler ve özel olarak geliştirilmiş olan ilaçlar ile birlikte gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Pireler küçük boyutlarda ve zıplayabilen canlılar olduğu için göz görülmesi mümkün değildir. Bu nedenle nerelere yerleşmiş olacaklarını kestirmemiz mümkün değildir. Ayrıca yumurtlama yöntemi ile üremekte olan pireler yumurtalarını genellikle ulaşılması güç olan dar aralıklara, kapı ve pencere pervazlarına yerleştirmektedir. Pire ilaçlama firmaları, sıvı ilaçlar kullanarak, pire problemlerini ortadan kaldırmaktadır. Sıvı ilaçlar, insan sağlığını tehlikeye atmayan, buharlama ve püskürtme teknikleri ile uygulanmakta olan güvenilir ilaçlardır. Bu teknikler sayesinde dar ve geniş her türlü alanda kontrol sağlanmakta ve pireler kısa sürede imha edilmektedir.

Pire Evlerimize Nereden Gelir?

Pireler, genellikle hayvanların bedenlerinde yaşamayı tercih ettikleri için evcil hayvanlarımız aracılığıyla evlerimize dahil olabilirler. Ayrıca dışarıdan eve getirmiş olduğumuz herhangi bir nesneyle de pireler evlerimize yerleşebilir. Kısa sürede üremekte oldukları için çok geçmeden istila durumu oluşturabilirler. Bu nedenle pire ilaçlama firmaları aracılığıyla bu problemlerin ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Pire Ne Renktir?

Yaşadıkları bölgelere göre değişik renklerde bulunan pireler, siyah, kahverengi, kızıl ya da daha sarımtırak bir renge sahip olabilirler. Oluşturdukları zararlar her renkte ve türde aynı olduğu için pire ilaçlama hizmetlerinden faydalanılması gerektiğini hiçbir koşulda unutmamalıyız.

Pireler En Çok Nerede Bulunur?

Genellikle başka bir canlının vücut ısısına ihtiyaç duyan ve kan emerek beslenmekte olan pireler, üreme aşamasındayken ve gelişim süreçleri dolduktan sonra bulundukları alanda yayılma durumu oluşturabilirler. Özellikle evlerimizde ulaşılması güç olan ve zarar görmeyecekleri dar aralıkları tercih etmektedirler. Halı içleri, kapı ve pencere pervazları, kıyafetlerimiz, nevresimlerimiz onlar için elverişli yaşam alanlarıdır. Bu nedenle pire ilaçlama işlemlerinin oldukça detaylı ve belirli aralıkla tekrarlanan işlemler olması gerekmektedir.

Pire İnsanlara Hangi Hastalıkları Bulaştırır?

Pireler, kan emdiği canlılar arasında bu yolla bulaşabilecek çeşitli hastalığın oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Bu hastalıklar veba, sarıhumma, tifüs, dizanteri ve çeşitli alerjik rahatsızlıklardır. Erken teşhis ve tedavi edilmediği müddetçe insan sağlığı ve hatta hayatı üzerinde ciddi tehdit unsuru oluşturmaya devam edecektir. Bu nedenle yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm pire problemlerini çok fazla zaman kaybetmeden profesyonel pire ilaçlama hizmetlerinden alacağınız destekle ortadan kaldırmanız gerekmektedir.

Pire Ne Kadar Yaşar?

Yumurtlama ve gelişme süreçleri göz önünde bulundurulduğunda pireler 20-25 günlük bir süre içerisinde erişkin duruma geçmektedirler. Bu süreçten sonra herhangi bir ilaçlamaya maruz kalmadıkları sürece 1-2 yıl kadar yaşayabilmektedirler.

Pire Bir Günde Ne Kadar Çoğalır?

Kan emerek beslenmekte olan pireler, genellikle kan emme işleminin ardımdan üremeye geçmektedir. Yumurtlama yöntemi ile üremekte olan bir dişi pire günde ortalama 20 adet yumurta bırakmaktadır. Bu yumurtalar 20 günlük bir süreçte erişkin duruma geçerek yaşamsal faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Oldukça hızlı ve seri bir şekilde ürüyor olmaları, pire ile mücadeleyi zorlaştırmakta ve profesyonel bir desteğin gerekliliğini gözler önüne sermektedir.