Suya ve ısıya oldukça dayanıklı olan pireler, beslenmeden de uzun süre yaşayabilmektedirler. Evlerde özellikle yatakların ve yorganların içlerinde, dikiş aralarında saklanırlar. Zıplayarak hareket ettikleri için kısa süre içerisinde evin her yerine yayılabilirler. Pirelere, gardıroplar, oyuncak içleri, yatak-yorgan ve halının dikiş bölgeleri başta olmak üzere evin çoğu bölgesinde rastlamak mümkündür. Kıyafet içlerine girmiş pireler çoğu zaman yıkamakla kesinlikle ölmezler. Pirelerden kalıcı ve garantili kurtulma çözümü profesyonel pire ilaçlama firmalarından yardım talep etmektir.

Evde kullanılan hiçbir  yöntem pireleri öldürmeye yetmeyecektir.Pireleri öldürmek için evde kullanılan doğal yöntemler sadece ortamda görülen pirelerin yok olmasını sağlayacaktır. Fakat pireler haftada 2000’e kadar yumurta bırakmakta ve hızlı bir şekilde üremektedir. 

Pirelerin yumurtlama şekli dağınık olduğu için evin her bölgesine yumurta bırakmaktadırlar. Yeterli sıcaklığa ulaşan yumurtalar 8 ila 12 gün arasında yavru olarak tekrar yaşam alanlarınızı istila etmektedirler.

Pireler sıcağı sevdikleri için özellikle yaz aylarında yuvalarından çıkmaya başlarlar. Boylarına oranla insan sağlığını ciddi anlamda tehdit eden bu parazitler bir konakçıdan başka bir konakçıya gittiği için, konakçıda olan virüsü ve hastalığı diğer konakçılara taşımaktadır. Bu durum ölümcül hastalıkların hızla yayılmasına sebep olmaktadır. Bu duruma engel olabilmek için pire bulunan ortama mutlaka pire ilaçlama işleminin yapılması gerekmektedir.

Pire ilaçlama firmaları ilaçlama işlemini nasıl yapıyor?

Pirelerin tamamen yok olması için en kalıcı ve garantili çözüm pire ilaçlama firmaları ile anlaşarak iş birliği içerisinde olmaktır. Pire ilaçlama firmaları tarafından ortamda bulunan pire çeşidi, yoğunluğu, mekanın durumuna göre en uygun ilaçlama yöntemi belirlenir. Mekan fizibilitesi yapıldıktan sonra belirlenen uygun yöntem ile operasyonu gerçekleştirilir. Yapılan işlemden yaklaşık 15 gün sonra pire yumurtaları için ikinci aşama ilaçlaması da yaptırılmalıdır. Tekrar pire istilasına uğramak istemeyenler içinde düzenli olarak yılda bir kere ilaçlama yaptırılmalıdır. Bu süre evler için 6 aya yani yılda 2 kere ilaçlamaya kadar düşmektedir.

En iyi hizmet için Titiz İlaçlama firmamızın 7/24 hizmet veren çağrı merkezi müşteri temsilcilerimizle görüşme sağlayabilir, dilediğiniz gün ve saat için randevu oluşturabilirsiniz. Pire ilaçlama firmaları hakkında aklınıza takılan bütün noktaları, öğrenmek istediğiniz bilgileri müşteri temsilcilerimizle paylaşabilir, belirttiğiniz konu hakkında yardım talep edebilirsiniz.