pire-isirigi-belirtileriİlaçlama

Pire ısırığı belirtileri

Pireler ufak haşerelerdir ve kedi, köpek, insan, güvercin gibi canlılardan kan emerek beslenirler. Üremek için duydukları kan ihtiyaçlarını giderdikten sonra her yere yumurtalarını koyabilirler. Kısa sürede çoğalacak oldukları için pirelerden kurtulmak şarttır. Pire ilaçlama hizmetini haşere ilaçlama firmaları tarafından almanız mümkündür.

Pireler ısırdıkları vücutlarda yanma hissi ile birlikte kaşıntılara neden olurlar. İnsanların istem dışı kaşıdıkları yerler kısa sürede kızarır ve kabarır. Pire ısırığı hassas vücutlu insanlarda, kalıcı yaralara ve alerjik, cilt hastalıklarına neden olabilmektedir. Görüldükleri ve fark edildiklerinde pireler ile mücadele edilmezse, ilerleyen zamanlarda yok edilmeleri daha da zorlaşacaktır. Pire ısırığı belirtileri görüldüğünde bu duruma maruz kalan kimselerin yapmaları gereken en önemli şey, sağlık kuruluşlarına başvurmalarıdır. Ardından ise, bu haşerelerin her alanlara sıçrayabilecek yapıda olmaları göz önünde bulundurularak, alanlara pire ilaçlama uygulatılmalıdır.

Pireler ısırmaları sonucunda sadece cilt hastalıklarına neden olmazlar. Birçok sağlıksız hayvan üzerinden ya da bulundukları pis yerlerden aldıkları mikropları insanlara bulaştırarak humma, verem, tifüs gibi rahatsızlıklara da neden olabilmektedirler. Bu gibi sağlık sorunları yaşanmaması adına kesinlikle pirelerden kurtulmak şarttır. Kedi piresi, köpek, insan, kuş, toz piresi, su piresi gibi milyonlarca türü bulunan bu haşerelere her yerde görülebilirler. Hayvanlar üzerlerinde de aynı şekilde ciddi kaşıntılarla fark edilmektedirler. Eğer hayvanlarınız pire ısırığına maruz kaldılarsa muhakkak veteriner kontrolünde tedavi edilmelidirler.

Pirelerin zararları ile karşılaşmamak için haşere ilaçlama firmaları tarafından gerçekleştirilen pire ilaçlama hizmetlerini Titiz ilaçlama olarak her alan için uygulamakta olup sizlere daha sağlıklı yaşam alanları sunmaktayız.

Pire belirtileri