Pire ve farelerle nasıl mücadele edilir? Dendiğinde önce bir durup düşünmek gerekir.  Bu konuyu pire ve fare özelinde inceleyecek olursak ikisi içinde farklı imha yöntemleri uygulanmaktadır. Her ikisi de zor yok edilen zararlı canlılardandır. Ve emin olun ebatlarına göre yargılamaya kalkmayın. Pireler çoğu zaman farelerden çok daha tehlikeli olabilmektedirler. Çok daha fazla sayıda mikrop ve zararlı virüsü bünyelerinde taşımaktadırlar. Şimdi ise tek tek iki canlıyla mücadele konusunu ele alalım.

Pire İle Mücadele Ve Pire İlaçlama

Pire ile mücadele ederken ilk bilmeniz gereken şey onlarla yalnız başınıza mücadele edemeyeceğinizdir. Çünkü pireler neredeyse gözle görülemeyecek kadar küçük canlılardır. Onlar zıplayarak hareket ederler ve siz onları çok kısa bir süre görürsünüz. Yani bir görünür bir kaybolurlar. Pire ilaçlama tam da bu yüzdendir ki profesyonel ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. İstanbul böcek ilaçlama firmasından pire ilaçlama konusunda edindiğimiz bilgiye göre pireler 2 şekilde ilaçlanmaktadır. Bunlardan ilki çok ağır ve rahatsız edici bir kokuya sahip olan bir ilacın uygulandığı kokulu ilaçlamadır. Kullanıcılar tarafından pek tercih edilmese de pire ilaçlama için en uygun yöntem budur. Çok kuvvetli bir ilaç olmasına rağmen çoğu zaman başarılı sonuçlar elde edilemeyebilir. Bu yüzden ikinci bir ilaçlama olan buharlı ilaçlama yöntemi %100 çözüm sağlayabilmektedir.

Fare İle Mücadele Ve Fare İlaçlama

Fare ile mücadelenin hikâyesi çok eskiye dayanmaktadır. Öyle ki fareler insanların hayatında hep olan ve tehlike saçan bir canlı olarak var oldular. Orta Çağ’da veba salgının bulaşmasında en etkili olan canlı şüphesiz farelerdi. Milyonlarca insanın hayatına mal olan hastalıklara sebep olan bu zararlı canlılar yakın zamanda geri kalmış pek çok teknikle yok edilmeye çalışılıyordu. Ancak günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber fare ilaçlama konusunda büyük bir devrim yaşandı. İstanbul böcek ilaçlama firması tarafından da uygulanan fare istasyonları ile fare ilaçlama konusunda %100 ve kalıcı çözüm sağlanmaktadır. Bu sayede fare ilaçlama işlemi hem evinizin dışında hem de kansız başarılmaktadır.