salyangoz ilaçlama

Genellikle yağmur sonrasında ve nemli havalarda açık alanlarda gördüğümüz salyangozlar, sümüklüböcekler grubunda yer alan böcek türlerindendir. Salgılamış oldukları yapışkan sıvı sayesinde rahatlıkla hareket etmektedirler. Genellikle bitkilerle ve bitkilerin yapraklarıyla beslenmekte olan salyangozlar, bu anlamda bitkilere zarar vermekte olan canlı türlerinden biridir. Özellikle bahçelik alanlarda problem oluşturan salyangozların, böcek ilaçlama firmalarının geliştirmiş olduğu etkili ilaçlama yöntemleri ile imha edilmeleri gerekmektedir. Tez İlaçlama olarak, uzman ilaçlama kadromuz ve etkili ilaçlama yöntemlerimiz ile salyangoz problemlerine kısa sürede müdahale ederek, kesin çözümlere ulaşmaktayız. İstanbul, Kocaeli ve İzmir’in tüm ilçe ve semtlerinde sağlamış olduğumuz salyangoz ilaçlama hizmetlerimizden 7/24 faydalanabilirsiniz.

 

Salyangozların Zararları

Yumurtlama yöntemi ile üremekte olan salyangozlar, yumurtalarını toprağın 8-10 cm derinine gömerek muhafaza etmektedirler. Salyangoz yavrularının sırtlarında bulunan kabuk bir süre yumuşak bir dokudadır. Daha sonra salgılamış oldukları kireç sayesinde bu kabuklar sert bir dokuya ulaşmaktadır. Güneşli havalardan ziyade daha çok yağmurlu havalarda aktif olan salyangoz böcekleri, gündüzlere nazaran geceleri faaliyete geçmektedirler. Yazları gece saatlerini tercih etmekte olan salyangozlar, kışları kendilerini sırtlarında bulunan kabuklu yapı sayesinde korumaktadır.

Deniz, tatlı su ve karada yaşamakta olan salyangozlar, genellikle bitkilerle beslenmektedir. Pürüzlü dilleri sayesinde bitkilerin yapraklarını ve otları parçalayarak yemektedirler. Rahat bir şekilde hareket edebilmeleri için salgıladıkları sıvı ile istedikleri alanlara rahatlıkla ulaşabilmektedirler. Daha çok yeşillik alanları tercih etmekte olan salyangozlar, bu alanlarda ciddi boyutlarda tahribatlar meydana getirmektedir. Oluşturacağı zararların önüne geçebilmek için salyangoz ilaçlama mutlaka gerçekleştirilmelidir.

 

Salyangoz ile Mücadele

İnsanların yaşam alanlarına yerleşmek gibi ya da doğrudan insana zarar vermek gibi özellikleri bulunmayan salyangozlar, oluşturacağı maddi zararlar dışında tehlike arz etmemektedir. Genellikle evlerimizin bahçelerinde ya da ekenek olarak kullandığımız arazilerde karşımıza çıkacak olan salyangoz böceği problemlerinin önüne geçilebilmesi adına profesyonel böcek ilaçlama firmalarının sağlayacağı desteklerden faydalanılması gerekmektedir. Tez İlaçlama olarak, uzman ilaçlama kadromuz ve Sağlık Bakanlığı onaylı güvenilir ilaçlarımız ile birlikte yaşamakta olduğunuz tüm salyangoz problemlerinin kısa sürede önüne geçmekteyiz.

İlaçlama ekiplerimiz, bahçelerinizde meydana gelen salyangoz böceği problemlerinin önüne geçebilmek için en etkili ilaçlama yöntemlerini uygulamaya almaktadır. Sıvı ilaçlama, jel ilaçlama gibi ilaçlama yöntemleri, firmamızın haşere ve böcek problemlerini ortadan kaldırabilmek için sıklıkla tercih etmekte olduğu yöntemlerdir. Modern cihazlarla birlikte uygulanmakta olan bu yöntemler sayesinde kısa sürede kalıcı çözümlere ulaşmanız mümkündür. Salyangoz İlaçlama hizmetlerimiz ile İstanbul başta olmak üzere Kocaeli ve İzmir’in tüm ilçe ve semtlerinde 7/24 faaliyet göstermekteyiz.

 

Salyangoz İle İlgili Sıkça Sorular

 

Salyangoz nasıl ürer?

Yumurtlama sistemi ile üremekte olan salyangozlar, genellikle bahar aylarında çiftleşme gerçekleştirerek üremeye başlarlar. Tek seferde 60-90 adet arası yumurta bırakabilmektedirler. Bu yumurtlar 15-20 gün arasında gelişmekte ve erişkin hale gelmektedir.

Salyangoz nasıl beslenir?

Yeşillik alanlarda sıklıkla rastlayabileceğiniz salyangozlar, besin maddesi olarak yeşillikleri, bitkileri tercih etmektedirler. Dillerinde bulunan pürüzlü yapı sayesinde bitkileri rahatlıkla ufalayabilmekte ve yedikleri besinleri depolamaktadırlar.

Salyangozların yaşayabilmesi için çevre koşulları nasıl olmalı?

Yazları kuraklıktan, kışları da zorlu hava şartlarından kendilerini korumakta olan salyangozlar, genellikle serin havalarda aktif olmayı tercih etmektedirler. Gece saatlerinde ya da yağmurlu havalarda daha sık rastlamakta olduğumuz böcek türlerinden biridir. Bahar ayları onlar için çiftleşme ve üreme zamanlarıdır. Nemli ortamlara ve neme ihtiyaç duymaktadırlar.

Salyangozla mücadele nasıl olur?

Evlerimizin bahçelerinde ya da meyve, sebze ekimi gerçekleştirdiğimiz arazilerde problem oluşmasına neden olan salyangozlarla mücadele, profesyonel böcek ilaçlama firmalarının sağlayacağı hizmetlerle gerçekleşmektedir. Tez İlaçlama firmamızın, uzman ekipleri ve güvenilir ilaçlar ile gerçekleştirmekte olduğu salyangoz ilaçlama hizmetlerinden faydalanabilir, tüm problemlere kalıcı çözümler üretebilirsiniz.