Soru: Böcekler Neyi Sevmez?

Cevap: Böcekler öncelikle temiz olan yerlerde barınmazlar. Ancak artık bunun için geç denilecek bir durumdaysanız öncelikle mutlaka bir ilaçlama firmasından ilaçlama hizmeti almalısınız ardından ilaçlama ekiplerinin direktiflerine uyum sağlamalısınız. Ve en son mutlaka ortamın temizliği yapılarak belirli bir standartta hijyenin korunmasına özen göstermelisiniz. Titiz İlaçlama Firması böcek, haşere ve kemirgen ilaçlamalarında yetkin bir firma olup Sağlık Bakanlığının tüm yetki belgeleri ve eğitimli ekipleriyle alanında yıllardır lider kalmayı başarmıştır. Karşılaştığınız tüm haşere ve böcek sorunlarınız için bizi 7/24 arayarak profesyonel destek isteyebilirsiniz.

Soru: Kalorifer Böceği Neyi Sevmez?

Cevap: Öncelikle şunu belirtelim ki kalorifer böcekleri nemli, sıcak ve besin kaynaklarının açıkta olduğu yerlerde yaşamayı severler. O halde yaşadığımız alanın rutubetli olmaması ve yiyecek kokuların yok edilmesi kalorifer böceklerinin de gelişini engelleyecektir. Diğer adlarıyla hamam böcekleri veya kakalak olan bu canlılara ilk zamanlar kendi yöntemlerinizle başetmeye çalışacaksınız ancak şu bir gerçek ki bu böcekler çok hızlı ürerler ve dayanıklı canlılardır. Profesyonel bir ilaçlama firmasından destek almanız sizi kesin çözüme götürecektir. Sağlık Bakanlığı onaylı olan Titiz İlaçlama Firmasını arayarak kalorifer böceklerinden kalıcı olarak kurtulun.

Soru: Böcek İlaçlama Fiyatları Ne Kadar?

Cevap: Böcek ilaçlama fiyatları haşerenin türüne, alanın yüzölçümüne (metrekare) ve kullanılacak ilacın miktarına ve yöntemine göre belirlenmektedir. Titiz İlaçlama firmasının çağrı merkezini 7/24 arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Soru: Böceklerden Nasıl Kurtulurum?

Cevap: Böcekler ile mücadelede öncelikle standart ve sürekliliği olan bir temizlik sisteminiz olmalı. Yiyeceklerin açıkta bırakılmamasına özen gösterin. Yaşam alanlarınızdaki özellikle tüm kırık, çatlak, sızıntı, boşluk ve delikleri tamir edin. Bunları yaptıktan sonra böceklerle ilgili şikayetleriniz devam ediyorsa mutlaka yetkili ve sertifikalı bir ilaçlama firmasından destek alın.

Soru: Çiçeklerdeki Böcekler İçin İlaçlama Nasıl Yapılır?

Cevap: Parklar, bahçeler ve belki de evimizde yetiştirdiğiniz bitkilerde oluşan bazı haşereler bitkilerimize zarar verirler. Bitkide oluşan haşerelerin nedenlerinin başında toprağın cinsi ve çok fazla sulanmış olması gelmektedir. Bunlara dikkat etmek gerekir. Ayrıca geniş alanlardaki bitkilerde oluşan böceklenmeler ve bitlenmeler ise yetkili bir ilaçlama firması tarafından ilaçlama yapılarak giderilmeye çalışılmalıdır.

Soru: Böcekler Nerede Yaşar?

Cevap: Böcek ve haşereler türlerine göre farklı mekanlarda yaşarlar. Bunlardan birkaçına örnek verelim: Kalorifer böceği diğer adıyla hamam böcekleri nemli, yiyecek kaynakları olan ve ısıtılan tüm mekanlarda yaşarlar. Yumurtalarını halı altına, kalorifer peteklerinin arkasına, elektrik kablosu yakınlarına bırakırlar.
Pire, kene gibi kan emici eklembacaklılar da kuşlar ve karada yaşayan memeli canlılar üzerine tutunarak yaşarlar.
Bir diğer farklı habitatı olan böcek bitki böcekleridir. Bunlar da birkilerin yapraklarında ve dallarında, kimisi de toprağa yakın olan yerlerde yaşamlarını sürdürürler.

Soru: Böcekleri Evden Uzak Tutmak İçin Ne Yapmalı?

Cevap: İyi bilindiği gibi önce iyi bir temizlik standardı sağlanmalıdır. Belirli aralıklarla böcek ilaçlatma yapılabilir. Bu tip bir uygulama kalıcı olarak böcek ve haşerelere karşı korunmanızı sağlayacaktır. Titiz İlaçlama Firmasını arayarak böcekler hakkında sormak istediğiniz tüm soruların cevaplarını alabilirsiniz.

Soru: Evdeki Böcekler Nasıl Yok Edilir?

Cevap: Evdeki böceklerle mücadelede elden geldiğince kimyasal deterjanlar kullanılmamalı, doğal ürünler seçilmelidir. Örneğin sirke ve arap sabunu gibi. Özellikle hamam böcekleri gibi canlılar hemen hemen her ortama uyum sağlayabilecek biyolojik bir yapıya sahip olduklarından kimyasal deterjanlar kullanarak hijyen sağlamak onların bağışıklık sistemlerinin güçlenmesini sağlayacaktır. Evde en sık görülen böcek türlerinden olan bu kalorifer böcekleri (kakalak ya da hamam böceği) çok fazla sayıda ve her yere yumurtalarını bıraktıklarından bireysel olarak evde tamamen ortamdan kaldırılması pek mümkün değildir.

Soru: Böcek İlaçlama Sonrası Temizlik Yapılır mı?

Cevap: Böcek ilaçlama sonrası temizliğin yapılıp yapılmayacağı böcek ilaçlama yöntemine göre değişir. Eğer uygulama jel ilaçlama yöntemi ile yapılıyorsa sadece jelin uygulandığı noktalara değmeden bir temizlik yapılabilir. Ancak sıvı ilaçlama yapılıyorsa temizlik hemen yapılmamalı. Bu konuda gerekli detaylı açıklamalar ilaçlama ekipleri tarafından sizlere verilir.

Soru: Böcek Nasıl Öldürülür?

Böcekler türlerine, yoğunluklarına ve bulundukları mekanın açık veya kapalı olmasına göre farklı yöntemler uygulanarak ilaçlanırlar. Titiz Böcek İlaçlama Firmasını arayarak böcek ilaçlaması hakkında detaylı bilgi isteyebilirsiniz.