sivrisinek-ilaclama

İnce bacaklı ve uzun vücut yapısı ve kanatlarıyla sinek grubunda yer alan sivrisinekler,  3-9 mm boylarında bulunan ve genellikle kan emerek beslenen bir canlı türüdür. İnsanların ya da hayvanların kanını emmekte olan sivrisinekler, bu işlemi gerçekleştirirken emdikleri kanın yerine salgıladıkları sıvıyla bu alanda yoğun bir kızarıklık ve kaşıntı hissi bırakmaktadır. Salgıladıkları sıvı içerisinde bulunan bakteriler ile çeşitli rahatsızlıkların oluşmasına zemin hazırlamaktadırlar. Ayrıca kan yoluyla bulaşan hastalıkların da canlılar arasında taşınmasına sebep olabilmektedirler. Bu nedenle sivrisineklerin bulundukları alanlardan çok fazla zaman kaybetmeden temizlenmeleri gerekmektedir. Sivrisinek ilaçlamaları, yoğun bir nüfusa sahip olmaları ve basit yöntemlerle imha edilememeleri nedeniyle profesyonel ilaçlama firmalarının teknikleri ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Tez İlaçlama olarak geliştirmiş olduğumuz etkili ilaçlama yöntemlerimiz ile yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm sivrisinek problemlerine kısa sürede son vermekteyiz. İstanbul başta olmak üzere İzmir ve Kocaeli’nin tüm ilçe ve semtlerinde sunmakta olduğumuz sivrisinek ilaçlama hizmetlerimizden 7/24 faydalanabilirsiniz.

Sivrisinek hakkında bazı bilgiler:

  • Yumurtlama sistemi ile üremekte olan sivrisinekler, tek seferde 200 ile 300 arasında yumurta bırakabilmektedir.
  • Sivrisineklerde kan emme özelliği sadece dişilerde mevcuttur. Dişi sivrisinekler, yumurtalarının gelişebilmesi için insan ve hayvanların kanlarını emerek beslenmektedir.
  • Genellikle geceleri aktif olan sivrisineklerin bu saatlerde ısırma özellikleri 500 katına kadar çıkabilmektedir.
  •  Susuz bir şekilde çok uzun yaşayamayacakları için gün ortasında aktif olmayı tercih etmemektedirler.
  • Dişi ve erkek sivrisineklerin hepsi çiçeklerde bulunan nektarlarla beslenmektedirler.

Sivrisinek İle Mücadele

Sivrisinekler, çoğunlukla yaz aylarında insanlar için oldukça büyük bir problem haline gelen ve ısırarak oluşturduğu rahatsızlık nedeniyle en çok mücadele edilmek istenen canlı türleri arasında yer almaktadır. Geride bıraktığı kaşıntı ve kızarıklık hissinin ötesinde oluşturacağı sağlık problemleri göz önünde bulundurulduğunda sivrisineklerin bulundukları ortamdan çok fazla zaman geçmeden temizlenmesi gerekmektedir. Bu nedenle haşere ilaçlama firmaları, sivrisinek imhaları için çeşitli ilaçlama yöntemleri geliştirmiştir. Kişisel ilaçlama yöntemlerimiz, yumurtlama sistemi ile üremekte olan ve oldukça hızlı bir şekilde uçan sivrisineklerin imhası için yetersiz kalacaktır. Bu nedenle profesyonel bir ilaçlama desteği alınmasın fayda görülecektir.

Tez İlaçlama olarak, geliştirmiş olduğumuz etkili ilaçlama yöntemleri ve uzman ilaçlama ekiplerimizle birlikte kısa sürede kesin çözümlere ulaştıracak profesyonel sivrisinek ilaçlama işlemi uygulamaktayız. Kullandığımız ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylı olup, insan sağlığını tehdit etmeyen güvenilir ilaçlardır. Kokulu ve kokusuz sıvı ilaçlama yöntemleri, sivrisinek imhalarında sıklıkla tercih etmekte olduğumuz yöntemlerdendir. Bu yöntemler buharlama ve püskürtme teknikleri ile uygulanarak, ulaşılması güç olan dar aralıkların dahi ilacın etkisi altına girmesini sağlamaktadır. Bu şekilde yaşam alanlarında meydana gelen sivrisinek problemleri ortadan kalkmakta ve dezenfeksiyon sağlanmaktadır.

 

Kesintisiz İlaçlama Hizmeti

Tez İlaçlama firması olarak İstanbul, Kocaeli ve İzmir’de sağlamakta olduğumuz güvenilir ve ekonomik sivrisinek ilaçlama hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz, sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilir, müşteri temsilcilerimiz aracılığıyla 7/24 randevu oluşturabilirsiniz.

 

Sivrisinek İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Sivrisinek nasıl bir hayvandır?

Baş, göğüs ve karın kısımlarından meydana gelen sivrisineklerin iki kanadı ve baş kısımlarında 2 adet antenleri bulunmaktadır. Genellikle çiçeklerin nektar kısımlarıyla beslenmektedirler. Fakat dişi sivrisineklerin, yumurtalarının gelişebilmesi için kan emmeleri gerekmektedir. Bu nedenle insan ya da hayvanları kanlarını emmektedirler. Bu sırada kan yoluyla bulaşabilecek çok sayıda tehlikeli hastalığı canlılar arasında taşıyabilmektedirler. Bu nedenle tehlike arz etmekte olan canlılardır.

Sivrisinek neden ısırır?

Sivrisineklerin sadece dişi olanları, yumurtalarının gelişebilmesi için kan ihtiyacı duyduklarından insan ve hayvanları ısırmakta ve bu ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 

Sivri sinek hangi hastalıkları bulaştırır?

Sivrisinekler, insan ve hayvanların kanlarını emerken, ısırdıkları bu alanlara bir sıvı salgılamaktadırlar. Bu sıvıların, sivrisineklerin yaşam alanları göz önünde bulundurulduğunda çok da steril olmadıkları söylenebilir. Bu sıvılar aracılığıyla çok fazla alerjik rahatsızlık ya da daha farklı ciddi hastalıklar meydana gelebilir. Ayrıca kan yoluyla bulaşabilecek hastalıklar da yine sivrisinekler aracılığıyla canlılar arasında taşınabilir. Bu hastalıklar; sıtma, humma, Batı Nil virüsü vb. hastalıklardır.

Sivrisinek nerede bulunur?

Su birikintileri, bataklık çevresi gibi alanlar sivrisineklerin rahatlıkla yaşamlarını sürdürebilecekleri ve tercih etmekte oldukları alanlardır. Su borularındaki kırık ve çatlaklar da sivrisinek yumurtalarının muhafazası için en elverişli alanlardır. Genellikle insan elinin ulaşmasının mümkün olmadığı dar aralıkları tercih etmekte olan sivrisinekler, kısa sürede yoğun bir nüfusa sahip olmaktadır ve oluşturdukları problemler her geçen zaman diliminde daha da artmaktadır.

Sivrisinek ile mücadele nasıl olur?

Yoğun bir nüfusa sahip olmaları, kısa sürede çok sayıya ulaşmaları ve hızlı hareket ediyor olmaları kişisel müdahalelerle imhasını zorlaştırmaktadır. Bu nedenle profesyonel haşere ilaçlama firmalarının sağlayacak olduğu hizmetlere ihtiyaç duyulmaktadır. Böcek ilaçlama firmaları, özel olarak geliştirmiş oldukları etkili ilaçlama yöntemleri ile sivrisinek problemlerini kısa sürede ortadan kaldırmaktadır. Sıvı ilaçlama yöntemleri, sivrisinek imhalarında en sık tercih edilmekte olan yöntemlerdir. Bu yöntemler ile dar, geniş, büyük ya da küçük her türlü alanda genel kontrol sağlanabilmektedir.

İnsanlar sivrisinek ısırmasını nasıl anlamazlar?

Ağız kısımlarında bulunan hassas hortumlarla insanların kanını rahatlıkla emebilen sivrisinekler, bu işlemi gerçekleştirirken büyük bir profesyonellikle insanlarda ısırma hissi yaşatmamaktadır. Kan emme sırasında aldıkları kanın yerine salgıladıkları sıvılar ile hem kan emdiklerini hem de ısırdıklarını hissettirmemektedirler. Salgılamış oldukları bu sıvılar kızarıklık ve kaşıntı hissi oluşturmaktadır.

Sivrisinek kaç evrede ömrünü tamamlar?

Yumurta dönemi, larva, pupa ve ergin olmak üzere 4 evrede yaşamını tamamlamakta olan sivrisineklerin yaşam süreleri 1 yıl kadardır.

Sivrisinek nasıl çoğalır?

Çiftleşme yoluyla ve yumurtlayarak üremekte olan sivrisinekler, uçarken dahi çiftleşebilirler. Tek seferde 200-300 civarında yumurta bırakabilen sivrisinekler hızlı bir üreme yapısına sahiptirler ve kısa sürede yoğun bir nüfusa sahip olabilirler.