sivrisinek

Sivrisinekler özellikle sıcak havalarda oldukça hızlı bir şekilde çoğalan ve insanların kanlarını emerek beslenen haşere türüdür. Kan emmek için kullandıkları sivri bir uzuvları bulunmaktadır. Ve insan derisine bu uzuvlarını saplayarak kan emme işlemlerini yerine getirirler. Kan emerek, taşıdığı virüsleri insanlara ve hayvanlara bulaştıran bu haşereler, son derece tehlikeli olduğundan, sık görüldüğü alanlarda sivrisinek ilaçlama yaptırılması büyük önem taşır. Dünya üzerinde hemen hemen her bölgede yaşamaktadırlar.

Özellikle havaların ısınması ile ortaya çıkan ve sulak olan bölgelerde sürekli olarak yumurtlayarak çoğalan bu haşere türü yazın tatil bölgelerinde ve şehirlerde insan yaşamını olumsuz etkilemektedirler. Kan yoluyla beslendikleri için insanlara çeşitli hastalıklar bulaştırabilmektedir. Sıtma, hepatit gibi hastalıkları kan yoluyla insanlara bulaştırabilmektedirler.

Sivrisinek ilaçlama için sıvı sinek ilaçları kullanılarak detaylı şekilde uygulama yapılması, bu haşerelere karşı en etkili ve uzun süre koruma sağlayan yöntemdir.Mücadele edilmemesi durumunda sürekli olarak çoğalan ve insan yaşamını negatif etkileyen bir haşere türü olmasından dolayı düzenli bir şekilde ilaçlama işlemi uygulanmalıdır. Sivrisinek ilaçlama servisi ile ilaçlama işlemi profesyonel bir firma tarafından yapılmalıdır. İlaçlama ciddi bir iştir bu nedenle uzman olmayan amatör kişilerce yapılan ilaçlama işlemi hem ilaçlamayı yapan kişinin sağlık sorunları yaşamasına neden olmakta hem de ilaçlama uygulamasından yeterli sonuç alınmamasına neden olmaktadır.

Sivrisineklerin En Çok Görüldüğü Alanlar

Sivrisinekler yaşam alanı ve üreme alanı olarak su yataklarını ve sulak bölgeleri seçmektedirler. Özellikle su birikintisi, kanalizasyon, gölet, gibi bölgelerde hızlı bir şekilde yumurta bırakarak kısa bir süre içerisinde olağan üstü sayılara ulaşabilmektedir. Sivrisinek ilaçlama işlemi uygulaması kokulu ve kokusuz olarak yapılabilmektedir. İlaçlama yapılacak olan mekanın durumuna göre yapılacak olan ilaçlama işlemi de farklılık göstermektedir. Titiz ilaçlama profesyonel kadrosu sayesinde ilaçlama sektörü içerisinde 16 yıldır İstanbul içerisinde hizmet vermektedir.

Sivrisinek hakkında bazı bilgiler:

  • Kan emen sadece dişi sivrisinektir.
  • Dişi sivrisinek her defasında 200-300 yumurta bırakabilir.
  • Dolunay çıktığı zaman sivrisineğin ısırma işlemi 500 kat fazladır.
  • Sivrisinek yumurtaları kurumuş şekilde 5 sene yaşayabilir.
  • Sivrisinek yaşamı boyunca 250km yol kat edebilir.
  • Sivrisinek saniyede 500 defa kanat çırpar.

Sivrisinek ilaçlama firmaları ile sivrisinekten kurtulmak için yardım alabilirsiniz. Yardım alacak kişiler haşere ilaçlama firmasının Sağlık Bakanlığı onaylı profesyonel bir firma olmasına dikkat etmelidirler.

İlaçlama yapılacak olan yer ev, işyeri, hastane, okul, fabrika gibi farklı mekanlar ya da direk dere yatağı, gölet, bataklık gibi açık hava mekanları da olabilmektedir. Alana göre yapılacak olan ilaçlama işlemi de farklılık göstermektedir. Fabrika, hastane gibi insanların sürekli olarak içerisinde bulunduğu ve tahliyesinin mümkün olmadığı yerler için kokusuz ve insan sağlığını etkilemeyecek ilaçlar kullanılmaktadır.

Bu nedenle bu uygulamaların uzman ekipler tarafından yapılması şarttır. Piyasada satılan ve sivrisinek ilaçlama için kullanılabileceği iddia edilen zirai ilaçlar bulunmaktadır. Sivrisinekten kurtulmak için uygulanacak ilaçlama işlemi amatör kişiler tarafından yapılması durumunda insan sağlığına kalıcı zararlar verebilmektedir.

Kesintisiz İlaçlama Hizmeti

Sivrisinek ile mücadele eden kişilerin aldıkları yardımlar doğrultusunda sivrisinek ilaçlaması yaptırmak için Titiz ilaçlama ile irtibat kurabilirler. İstanbul?un hangi ilçesinde olursa olsun kolayca sorunlarınız çözülebilmektedir. 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz profesyonel kadrosu ile Titiz ilaçlama, ilaçlama alanında 16 yıldır hizmet vermektedir.

İlgili Sorular

Sivrisinek nasıl bir hayvandır?
Sivrisinek neden ısırır?
Sivri sinek hangi hastalıkları bulaştırır?
Sivrisinek nerede bulunur?
Sivrisinek ile mücadele nasıl olur?
İnsanlar sivrisinek ısırmasını nasıl anlamazlar?
Sivrisinek kaç evrede ömrünü tamamlar?
Sivrisinek nasıl çoğalır?