Evlerde görülen böcekler insan sağlığını pek çok açıdan olumsuz etkilemekte ve bizleri çok ciddi hastalıkların tehdidi altında bırakmaktadır. Bu nedenle ev ilaçlama uygulamaları evdeki böceklere karşı tedbir ve müdahale amacıyla gerçekleştirilmektedir. Hem sağlığı tehdit eden hem de maddi açıdan çeşitli zararlara sebep olan böcekler arasında en tehlikelilerinden biri de susam böceğidir. Bu böceğe karşı alınacak tedbirler arasında en kapsamlı ve etkili yöntem profesyonel susam böceği ilaçlama uygulamalarıdır. Titiz İlaçlama şirketi; tüm böcek ve haşere türlerinde olduğu gibi susam böceğinde de kesin ve etkili sonuçlara ulaştıran profesyonel ilaçlama tekniklerini kullanmaktadır.

Susam Böceğinden Nasıl Kurtulurum?

susam-bocegi-ilaclama

Susam böceği; görünüşü ve rengi dolayısıyla bu ismi almıştır. Dış ortamda tropikal iklime, nemli ve sıcak havalarda yaşamaya elverişli olan susam böceği; daha çok iç mekan böceğidir. Evde mutfak ve banyolarda, ayrıca yiyeceklerin bulunduğu alanlarda sıkça görülürler. Susam böcekleri asla aç kalmaz ve her çeşit maddeyle beslenebilir. Kalabalık susam böceği istilalarında yoğun, küflü bir koku ortaya çıkar. Susam böceği ısırması ile tifo, salmonella gibi tehlikeli hastalıkların tehdidi altında bırakan ve susam böceği ilaçlama yapmadan asla yok olmayacak bir böcek türüdür. Bu sebeple, bu böceğin istila ettiği alanlarda profesyonel ilaçlama yaptırmak son derece elzemdir. İlkel ve bilinçsizce gerçekleştirilen ilaçlama denemeleri başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Zira susam böceği ilaçlamada kullanılan böcek ilaçları haşereler üzerinde kalıcı bir etki bırakmamakta, yalnızca yüzeysel bir temizlik sağlamaktadır. Üstelik bu uygulamalar profesyonel böcek ilaçlama yöntemlerine göre daha maliyetlidir. Ayrıca bilinçsizce kullanılan kimyasal içerikteki ilaçlar insan sağlığını tehdit etmektedir. Bu nedenle Titiz İlaçlama gibi profesyonel ve kurumsal böcek ilaçlama firmalarıyla anlaşarak etkili ilaçlama tekniklerinden faydalanmak en doğru seçim olacaktır.

Susam Böceği İlaçlamada Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu küçük susama benzeyen böcekler, evde daha çok bakliyatların arasında dolaşır ve gıdaları kullanılamaz hale getirir. Temas ettikleri gıdaların tüketilmesi gıda zehirlenmelerine yol açabilmektedir. Bu sebeple, iyi bir susam böceği ilaçlama şirketiyle anlaşarak etkili ilaçlama tekniklerinden faydalanmak en doğru hareket olacaktır. Titiz İlaçlama şirketi; tüm böcek türleri üzerine %100 etki eden böcek ilaçlama yöntemleriyle çalışmalarını sürdürmektedir. Böcek ilaçlama şirketimiz; tüm haşere ve böceklerde olduğu gibi susam böceği ilaçlama alanında da en ekonomik böcek ilaçlama fiyatlarıyla en etkili ilaçlama faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Firmamızın ilaçlama faaliyetlerinden günün her saati faydalanabilir, müşteri temsilcilerimizle 7/24 iletişime geçebilirsiniz.