tahtakurusu-ilaclamasi-nasil-yapilirİlaçlama

Tahta kurusu ilaçlaması nasıl yapılır?

Tahtakurusu kan emerek beslenen pire, bit, kene gibi haşereler grubunda yer alan ve diğerleri gibi ciddi tehlike demek olan canlılardır. Bu yüzden tahtakurusu ilaçlaması için geç kalınmamalı, görülebilecek sağlık sorunlarına karşı önlem alınmalıdır. Böcek ilaçlama şirketleri tarafından gerçekleştirilen bu işlem muhakkak profesyonel kişilerce yaptırılmalıdır.

Tahtakurusu ilaçlama için sıvı ilaçlar kullanılır.  Alanların durumlarına bağlı olarak bu durum farklılık gösterir. Tahtakurusundan kurtulmak için sıvı kokulu böcek ilaçlama eğer kapalı alanlarda uygulanıyorsa insanlarla temaslarının engellenmesi açısından alınması gereken önlemler vardır. bu önlemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Açıkta olan gıdalara ilaçların temasları sonucunda, bu gıdaları insanların tüketmemesi açısından, gıdalar poşetlenerek kaldırılmalıdır.
  2. Varsa çocuklarınızın oyuncaklarında haşere olmadığından emin olunduktan sonra aynı şekilde poşetlenerek saklanmalıdır.
  3. Tahtakurusu ilaçlama sırasında alanda maskeli ilaçlama personelleri dışında hiçbir kimse ve varsa evcil hayvan bulunmamalıdır.
  4. Taşınamayacak büyüklükte akvaryumlar mevcut ise, bunların fişleri çekilmeli, kapakları kapatılarak üzerlerine ıslak havlu serilmelidir.
  5. Mutfak gereçlerinin kaldırılması da ilaçların bu gereçlere bulaşmaması açısından oldukça önemlidir.

Tahta kurusu ile mücadele için böcek ilaçlama şirketleri tarafından gerçekleştirilen bu ilaçlamalarda kokusuz ilaçlar kullanılacaksa herhangi bir önleme gerek duyulmaz ve işlem sırasında da alan terkedilmesine gerek duyulmaz.