tahtakurusu-ile-mucadeleBöcekler

Tahtakurusu ile Mücadele

Tahtakurusu, kırmızının tonları renginde olup, 2,5-5 mm boyunda, 6 bacaklı ve iki adet antene sahip canlıdır. Vücut yapısı oval ve yassı olan tahtakurusu, beslenmeden 550 gün yaşayabilen çok dirençli, canlılardır. Kan emerek beslenen tahtakurusu, üremek için kana ihtiyaç duyar. Kendi ağırlığının 5-6 katı kan emebilen tahtakurusu ile mücadele edilmesi gerekir. Kan emmeyen tahtakurusu kesinlikle yumurtlayamaz. Yumurtlayarak üreyen tahtakurusu, her defasında 200 kadar yumurta bırakır. Çok sayıda ve hızlı ürer.

Ev içinde yatak dikiş arası, mobilya, koltuk aralarında ve dolaplarda yerleşen tahtakurusu, geceleri aktif olur. Özellikle gece insanlar uyku halindeyken kan emen tahtakurusu, kan emdiği ciltte, kızarıklık, kabarma, şişlik ve kaşıntıya neden olur. Tahtakurusu ile mücadele de kişisel çabalar yeterli olmaz.

Ezildiklerinde pis koku ve kan çıkan tahtakurusu, özellikle nemli ve sıcak ortamlarda hızla üreyip gelişmektedir. Kan yolu ile mikrop taşıyan insanlara zarar veren tahtakurusu ile mücadele de ilaçlama şirketlerinden yardım alınması gerekir. İlaçlama şirketimizde istediğiniz gün ve saatte tahtakurusu ilaçlama hizmeti garantili olarak verilmektedir. İlaçlama şirketimizde tahtakurusu ile mücadele de kullanılan etkili ilaçlar tahtakurusu ilaçlama eğitimi almış deneyimli personellerimiz tarafından uygulanmaktadır.

evde-tahtakurusuİlaçlama

Ev Tahtakurusu