tahtakurusu-isirigiİlaçlama

Tahtakurusu Isırığı

Dünyanın her yerinde yaşayan, yassı ve oval vücuda sahip, 6 adet ayağa sahip tahtakurusu, kan emerek beslenir. Ağız yapısı çok güçlü olan tahtakurusu, ısırmakta ve kan emmekte hiç zorluk yaşamaz. Ezildiğinde çok pis koku çıkan tahtakurusu, ışığa çok duyarlıdır. Gündüzleri gizlenip, geceleri aktif olan tahtakurdu, kan emmek için insanları ısırır ve tahtakurusu ısırığı oluşur.

Genellikle geceleri insanlar uyurken ısıran tahtakurusu bu esnada salgıladığı sıvı sayesinde, ısırılan kişi tarafından hissedilmez. Kan emip ağzını deriden çektikten sonra şiddetli kaşıntı başlar.

Evde, yatak, yorgan, koltuk, kanepe, yatak dikiş araları ve dolap içlerine yuvalanırlar. Günde 4-5 defa kan emebilen tahtakurusu, insanlarda tahtakurusu ısırığına yol açar.

Tahtakurusu ısırığı, genellikle insanlar gece uyurken gerçekleşir ve tahtakurusu kan emdikten sonra ortaya çıkar. Isırılan deride önce şiddetli kabarma, şiddetli kaşıntı ve şişlik ortaya çıkar. Kaşıntılı kırmızı lekeler olarak ortaya çıkan tahtakurusu ısırığı, kaşıntıların şiddetine göre iltihaplı yaralara dönüşebilir. İltihaplı yaralara dönüşen tahtakurusu ısırığı için sağlık kuruluşlarına başvurup doktor kontrolünden geçmek gerekir.

Çok hızlı üreyen tahtakurusu ile mücadele için ilaçlama şirketimizden yardım alabilirsiniz. İlaçlama şirketimizi tahtakurusu ilaçlama için 7/24 arayabilir, garantili ve güvenilir şekilde ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

evde-tahtakurusuİlaçlama

Ev Tahtakurusu