tatarcık

Boyları 1-3 mm civarında olan ve Dış görünüşü ile sivrisineği andırmakta olan tatarcık, sinek türleri arasında yer alan bir haşere türüdür. Sivrisinekler gibi insanların kanını emerek beslenmekte olan tatarcık, genellikle geceleri aktif olmakta ve insanların bulunduğu ortamları kendilerine yaşam alanı olarak tercih etmektedir. Kan emerek beslenmeler, nedeniyle kan yoluyla bulaşabilecek ve ısırma sırasında salgıladıkları sıvılar ile sebep olacakları hastalıklar nedeniyle oldukça tehlikeli canlılardır. Isırdıkları bölgeye enjekte ettikleri sıvı nedeniyle yoğun bir kızarıklık ve kaşıntı hissi bırakan tatarcıkların, profesyonel böcek ilaçlama firmalarının sağlamış olduğu işlemler ile imha edilmeleri gerekmektedir. Tez İlaçlama olarak, yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm tatarcık problemlerini, etkili ilaçlama yöntemlerimiz ile ortadan kaldırmaktayız. İstanbul başta olmak üzere İzmir ve Kocaeli’nin tüm ilçe ve semtlerinde sağlamış olduğumuz güvenilir tatarcık ilaçlama hizmetlerimizden 7/24 faydalanmanız mümkündür.

Güvenilir Tatarcık İlaçlama Yöntemleri

Yumurtlama sistemi ile üremekte olan tatarcık, 5 hafta gibi kısa bir süre içerisinde erişkin bir canlı olmakta ve tek seferde çok yoğun bir sayıya ulaşabilmektedir. Bu nedenle tatarcıkla mücadelede kişisel yöntemlerden ziyade, profesyonel böcek ilaçlama firmalarının tekniklerine başvurmakta fayda bulunmaktadır. Kokulu ya da kokusuz her türlü sıvı ilaçlama yöntemi ile imha edilebilecek olan tatarcıklar, bünyelerinde taşımış oldukları bakteri ve mikroplarla, insan sağlığı açısından büyük tehdit unsuru oluşturmaktadır. Bu nedenle tatarcık ilaçlamanın önemi oldukça büyüktür.

Ateşli hastalıklar, humma, şark çobanı ve viral hastalıklar gibi çeşitli rahatsızlığın meydana gelmesine zemin hazırlayan tatarcığın, çok fazla zaman kaybetmeden bulunduğu ortamdan temizlenmesi gerekmektedir. Kişisel müdahalelerle değil, profesyonel destekle sağlayacak olduğunuz dezenfekte işlemleri, sizleri oluşabilecek problemlerden koruyacaktır. Tez İlaçlama olarak, uzman ilaçlama ekiplerimiz ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarımız ile birlikte güvenilir tatarcık ilaçlama hizmetleri sunmaktayız. İlaçlama öncesi ve sonrasında nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili bilgi akışı sağlandıktan sonra tüm teknik işlemler sağlanarak, yaşam alanlarınız tatarcık probleminden arındırılmaktadır. Evlerinizde ya da iş yerlerinizde meydana gelen her türlü tatarcık problemini ortadan kaldırmak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek, 7/24 randevu talebinde bulunabilir ve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Tatarcık Sineği ile Mücadele

Tatarcık sineği, gün boyu karanlık ve nemli alanlarda saklanıp, sivrisinekten daha fazla can acıtacak biçimde sokup kan emen canlılardır. Kan yolu ile hastalık taşıyan tatarcık sineğinin ısırmasının ardından kaşıntıyla beraber şark çıbanı görülür ve zamanla büyük bir yaraya dönüşür. Türkiye’de insan sağlığı için en tehlikeli böcek türü olan tatarcık sineği ile mücadele yasal çalışan ilaçlama şirketleri tarafından yapılmalıdır.

Tatarcık sineği, 2-5 mm boyunda, uzun bacaklı, dinlenirken kanatlarını v harfi şeklinde karın üzerinde tutan, kanatları dahil tüm vücudu tüylerle kaplı olan sinek türüdür. Geceleri alaca karanlıkta beslenen tatarcık sineğinin erkeği, enerji kaynağı olarak bitkilerdeki şekerlerle beslenir. Dişi tatarcıklar ise yumurtalarını geliştirebilmek için insan ve hayvanlardan kan emerek beslenir.

Lağım suları, bataklık, insan ve hayvan pislikleri üzerinde yaşayan tatarcık sineği ile mücadele iç ve dış alanların ilaçlanması ile mümkün olmaktadır. Dişi tatarcık sineği kan emdikten 3-8 gün sonra gündüzleri dinlendiği alan olan nemli, gölgeli, bitki atıklarınca zengin mikrohabitatlara bir defada 100 adet yumurta bırakarak hızlı şekilde ürer. Yumurtadan çıkan larvalar, böcek parçaları, yaprak küfü ve hayvan dışkısı ile beslenerek, çeşitli evreler geçirip 45-50 gün içinde ergin hale gelirler.

Tatarcık kan yolu ile hastalık taşıyarak insanlara alerjik hastalıklar, viral hastalıklar ve en tehlikelisi humma hastalığını bulaştırır. Tatarcık sineği ile mücadele de evlere, hayvan barınaklarına ve bataklık gibi dış alanlara da insektisit uygulanmalıdır. Tatarcık ilaçlama sıvı ilaçlama yöntemi ile profesyonel ekipler tarafından yapılır.Tatarcık sineği ile mücadelede ilaçlama şirketimizi 7 Gün 24 Saat arayabilir, istediğiniz zaman etkili ve garantili tatarcık sineği ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. Tatarcık ilaçlamada iç ve dış alanlarda ekonomik olarak tatarcık sineği ile mücadele hizmeti verilmektedir.

Tatarcık İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

 

Tatarcık insanları ısırır mı?

Tatarcık genellikle kan emerek beslenmekte olan bir canlı olduğu için, insanları ısırmakta olan zararlı bir canlıdır.

Tatarcığın taşıdığı virüs nasıl bulaşır?

Kan emme sırasında insanların derilerinde ısırıkla kanal oluşturan tatarcıklar, emdikleri kanın yerine vücutlarında bulunan bir sıvıyı enjekte etmektedir. Bu sıvı, çeşitli virüslerin barındığı bir sıvıdır. Bu sıvı aracılığıyla çeşitli hastalığın ve rahatsızlığın insan vücuduna taşınmasına neden olmaktadırlar.

Tatarcık ne ile beslenir?

Genellikle insan ve hayvanların kanını emerek beslenmektedirler.

Tatarcık evlerimize nerelerden gelir?

Kan emerek beslendikleri için bu ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla en uygun ortamları teyit edebilmektedir. İnsanların yaşam alanlarına açık kapı ya da pencerelerden rahatlıkla erişim sağlayabilmektedirler. Ayrıca hayvan barınakları, bataklık gibi alanlar, tatarcık sineğinin türemesine ve yaşam alanlarımıza dahil olmasına oldukça elverişli alanlardır.

Tatarcık nasıl çoğalır?

Yumurtlama sistemi ile üremekte olan tatarcık, kısa bir süre içerisinde erişkin hale gelmekte ve üreme faaliyetine düzenli olarak devam etmektedir. Tek seferde oldukça çok sayıda yumurta bırakmakta olan tatarcık sineği, kısa sürede bulunduğu ortamda hakimiyet kuracaktır.

Tatarcık zararlı bir haşere midir?

Kan emerek beslenen ve kan emme sırasında salgıladıkları sıvılarda bulunan virüsler nedeniyle tehlike arz etmekte olan tatarcık sinekleri, kan yoluyla bulaşabilecek birçok hastalığın da zeminini hazırlamaktadır. İnsan sağlığı üzerinde ciddi problemlerin oluşmasına neden oldukları için oldukça zararlılardır ve kısa süre içerisinde imha edilmeleri gerekmektedir. Tez İlaçlama olarak, tatarcık problemleri ile geliştirmiş olduğumuz etkili ilaçlama yöntemleri aracılığıyla mücadele etmekteyiz.