tesbih böceği

Kendilerini tehlikede hissettikleri anda yuvarlak bir şekil alarak kamufle olmalarından isimlerini almakta olan tesbih böcekleri, bu anlarda boncuk şekli alarak, yuvarlanmaya başlamakta ve ortamdan uzaklaşmaktadır. Beslenmek ya da barınmak amacıyla insanların yaşam alanlarına yerleşmekte olan tesbih böcekleri, nemli ortamlara yaşamayı sevmektedir. Kendilerini dış etkenlerden koruyabilmek için evlerinizin bodrum ya da çatı katlarına yerleşebilmektedir. Mutfağınızdaki yiyeceklerin üzerinde rahatlıkla dolaşabilen tesbih böcekleri, bu işlem sırasında birçok bakteri ve mikrobu da etrafa yayabilmektedir. Bu nedenle insan sağlığı üzerinde tehdit unsuru oluşturmakta ve kısa süre içerisinde imha edilmeleri gerekmektedir. Kişisel yöntemlerle kalıcı sonuçlara ulaşılamayacak imha edilemeyecek olan tesbih böcekleri, böcek ilaçlama firmalarının sağlamış olduğu işlemler ile ortadan kaldırılmaları gerekmektedir. Tez İlaçlama olarak, geliştirmiş olduğumuz ilaçlama yöntemleri ve teknikleri ile yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm tesbih böceği problemlerini ortadan kaldırmaktayız.

Tesbih Böceklerinin En Çok Görüldüğü Alanlar

Bitki yaprakları ve kökleriyle beslenmekte olan tesbih böcekleri, genellikle evlerin bahçelerinde ya da bitkilerin yoğun olduğu alanlarda yaşamlarını sürdürmektedir. Vücutlarında su tutamayan tesbih böcekleri, nemli ortamlarda yaşamaya ihtiyaç duymakta ve gerekli nemi hissedemedikleri zaman yaşam alanlarını değiştirmektedir. Bu nedenle evlerimize de rahatlıkla yerleşmekte olan bu canlılar, etrafa yaymış oldukları bakteri ve mikroplarla insan sağlığı üzerinde ciddi problemlerin oluşmasına neden olabilmektedir. Ayrıca evlerinizde bulunan bitkilerin köklerini ve yapraklarını yiyerek bitkilerinize de zarar verebilmektedir. Bu nedenle çok fazla zaman kaybetmeden böcek ilaçlama firmalarından destek alınması gerekmektedir.

Tesbih Böceği İlaçlama

Tesbih böcekleri, yumurtlama sistemi ile üremekte olan ve tek seferde çok sayıda yumurta bırakmakta olan tesbih böcekleri, evlerimize ya da bahçelerimize yerleştiklerinde çok sayıda alanda çeşitli problemlerin oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Bu nedenle zararın boyutu yükselmeden ilaçlama işlemleri ile ortadan kaldırılmaları gerekmektedir. Kişisel yöntemlerimiz, tesbih böceklerinin imhası için yeterli olmayacaktır. Böcek ilaçlama firmalarının sağlamış olduğu hizmetler, kısa sürede kalıcı sonuçlara ulaşmanızı sağlayacak etkili hizmetlerdir. Tez İlaçlama olarak, İstanbul başta olmak üzere İzmir ve Kocaeli’nin tüm ilçe ve semtlerinde profesyonel tesbih böceği ilaçlama hizmetleri sunmaktayız. Uzman ilaçlama kadromuz ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan güvenilir ilaçlarımız ile birlikte kısa sürede etkili ve kalıcı sonuçlara ulaşmaktayız.

Yumurtalarını bırakmakta oldukları alanlar ve yerleşebilecekleri tüm alanlar göz önünde bulundurularak genellikle sıvı ilaçlama yöntemleri ile imha edilmektedirler. Sıvı ilaçlar, insan sağlığı üzerinde olumsuz bir etki oluşturmayan ve kısa sürede çözüme götüren etkili ilaçlardır. İlaçlama ekiplerimiz, işlem öncesi ve sonrasında neler yapılması gerektiğini tarafınıza aktarmakta ve işlem sonucunda ilaçlama sertifikalarımızı sunarak, güvenilirliğimiz tescillemektedir. Firmamızın güvenilir ve etkili tesbih böceği ilaçlama hizmetlerinden faydalanmak isterseniz, müşteri temsilcilerimiz ile 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Tesbih Böceği

Tespih böceği, birçok ayağı olan ve vücudu bölmelerden oluşan bir haşeredir. Tespih böceğinin üzerinde sert kabuk bulunmaktadır. Tespih böceği kendisine tehlike geleceğini anladığı an kendisini top gibi yuvarlar ve zarar gelmesini engellemiş olur. Tespih böcekleri yaşadıkları yere göre renk alırlar. Tespih böceklerinin başında iki tane antenleri vardır. Tesbih böcekleri nemli ortamları sever ve ev ortamında banyo ve mutfak gibi nemli alanlarda yaşarlar. Nemli ortamları seven tesbih böcekleri buralarda yumurtlama yaparlar ve yumurtalarını çatlak, yarık duvar, kıyı, köşeye bırakırlar. Tesbih böceği bahçe ve tarlalarda, sebzelerin köklerini kemirirler ve yapraklarını yerler. Evlerde ise saksı ve süs bitkilerinin dibinde bitkilerin köklerini yiyerek besin ihtiyaçlarını karşılarlar. Kan emmedikleri için insanlara bir zararları bulunmaz. Ama sebze yetiştiricilerine zararları vardır ve bu yüzden ilaçlanması gereken böceklerdir. Bireysel olarak yapılacak bir ilaçlama etkili olmayacağı gibi sizlere ve çevrenizdekilere de zarar verebilir. Bu yüzden işini profesyonelce yapan bir şirketi arayıp, ilaçlamayı yaptırmalıyız.

Tesbih Böceği İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

 

Tespih böcekleri nerelerde barınırlar?

Nemli ve sıcak alanları sevmekte olan ve genellikle böyle alanlarda yaşamlarını sürdürmekte olan tesbih böcekleri, ağaç kovuklarında, bitki köklerinde, evlerimizde, banyo, tuvalet gibi nemli alanlarda görülebilmektedirler.

Tespih böceğini nasıl tanırız?

Tesbih böcekleri,  katmanlı ve sert kabuklu bir yapıya sahip olan ve kendisini tehlikede hissettiği an yuvarlanarak, tesbih boncuğu görüntüsüne bürünen canlılardır. Yapısal özellikleri, tesbih böceklerini ayırt etmemiz için yeterli işaretlerdir.

Tespih böceği nasıl çoğalır?

Yumurtlama sistemi ile üremekte olan tesbih böcekleri, tek seferde çok sayıda yumurta bırakabilmektedir. Genellikle ulaşılması zor olan dar aralıklara, oyuklara ya da çatlaklara yumurtalarını bırakmakta olan tesbih böcekleri, kısa sürede bulundukları alanları istila edebilme yetisine sahiptir.

Tespih böceği insanları ısırır veya zehirler mi?

Tesbih böcekleri, insanları ya da hayvanları ısırma özelliğine sahip bir canlı değildir. Daha çok etrafa yaymış oldukları bakteri ve mikroplarla insan sağlığı üzerinde problemlerin oluşmasına neden olmaktadır.

Tespih böceği hangi mevsimde görülür?

Uygun nem oranına ulaşması durumunda her türlü mevsimde görülebilen tesbih böcekleri, çevresel faktörlerden etkilenmemek için özellikle kış aylarında kapalı alanları tercih ederek, insanlaırn yaşam alanlarına yerleşebilmektedir.

Tespih böceğinin zararları nelerdir?

Genellikle biki köklerini ve yapraklarını kemirerek beslenme ihtiyacını karşılamakta olan tesbih böcekleri, insanların yiyecek maddelerini de tüketebilmektedir. Bu nedenle hem evlerinizde yer alan bitkilerin zarar görmesine neden olabilir, hem de yiyeceklerinizin üzerine bırakmış olduğu salya ve dışkı atıkları ile sağlığınızı doğrudan tehlike altında bırakabilir.

Tespih böceği evde görüldüğünde ne yapılmalı?

Yumurtlama sistemi ile üreyen ve bunu çok kısa bir süre içerisinde çok sayıda yapmakta olan tesbih böcekleri ile evlerimizde karşılaşmamız durumunda oluşturacağı sağlık problemlerinin önüne geçmek adına böcek ilaçlama firmaları ile iletişime geçilmelidir. Tez İlaçlama olarak, etkili ilaçlama yöntemlerimiz ile yaşam alanlarınızda meydana gelen tüm tesbih böceği problemlerini kısa sürede ortadan kaldırmaktayız.

Tespih böceği nasıl ilaçlanmalı?

Tesbih böcekleri, yumurtalarını ulaşılması zor olan dar aralıklara ve çatlaklara yerleştirmektedir. Bu nedenle bulundukları alanlarda kapsamlı bir ilaçlama işleminin gerçekleşmesi gerekmektedir. Kişisel yöntemlerimiz, bu canlıların ortadan kaldırılması için yeterli olmayacaktır. Tesbih böceği ilaçlama firmalarının geliştirmiş olduğu teknikler sayesinde kısa sürede çözüme ulaşmanız mümkündür. Kokulu ve sıvı ilaçlar, tesbih böceklerinin ortadan kaldırılması için oldukça etkili ilaçlardır. Buharlama ya da püskürtme teknikleri ile uygulanarak, her türlü alana yerleşmiş olan tesbih böcekleri, problemsiz bir şekilde imha edilecektir.